46:50
(12:6, 12:11, 7:20, 15:13)

30/09/2012

Popis zápasu

K zápasu jsme odcestovali bez zraněného Dominika Šmída a Jirka Kaiser a Honza Šporek plnili domácí povinnosti. Do toho ne zcela fit Marek Kozel, který již několik měsíců laboruje se zraněným kolenem. Do hry tedy bylo všeho všudy 8 hráčů.

Samotný začátek zápasu byl takový rozpačitý z obou stran. Oba týmy se snažily poměrně agresivně bránit a v útoku hrát nacvičené akce. Jenže taková polovičatost, nedůslednost a pomyslná jiskra prostě chyběla. První koš tak padl až ve 3.minutě. My se i nadále trápili především v útoku. Pozice sice byli, ale špatná práce nohou a zcela markantní nedůvěra v sama sebe nám nedovolovali se trefit. V obraně jsme začínali propadat. Domácí nás přehrávali nacvičeným náběhem do bedny a my faulovali a faulovali. Po 1.čtvrtině 12:6 pro domácí Klatovy. Druhá čtvrtina se nesla téměř ve stejném duchu s jedním zásadním rozdílem. Již jsme čím dále méně dovolovali domácím nabíhat do bedny. Naši dlouzí Tomáš Hauer a nová akvizice v našem dresu Míra Šobr za slušné podpory všech malých hráčů začínali dominovat na doskoku. Poločas 24:17 pro Klatovy. Po poločase jsme jakoby podřadili. Trenérské duo Kozel M. a Kozel S. začalo hráče mnohem více hecovat. Mnohem více jsme si začali kreslit útočné akce, které byli přizpůsobené průběhu zápasu a najednou to šlo. V útoku se probral náš nejlepší střelec Honza Brada do toho jsme na 100% začali bránit domácí náběh do bedny a najednou místo -7 jsme šli do vedení o 6 bodů. Od toho momentu jsme zápas kontrolovali. Domácí sice tzv. kousali, ale my si již vítězství vzít nenechali.

+zápasu: snaha plnit pokyny z lavičky ve 2.poločase, dominance na doskoku (Hauer, Šobr, Altman), kolektivní obrana ve 2.poločase, ukázněnost vůči rozhodčím, méně ztrát než obvykle, výborný týmový duch na lavičce, kterému velel Petr Suchan

-zápasu: vlažný vstup do zápasu, špatný přístup ke střelbě v1.poločase, pomalejší hra než které jsme schopni, méně dirigentské taktovky od středních rozehrávačů než by mělo být