Krajský přebor mladší minižáci (2010/2011)

37:36

08/01/2011 10:00

Popis zápasu

Do utkání jsme vstoupili s cílem vyhrát a oplatit soupeři porážku z úvodu sezóny. V první čtvrtině jsme začali nesoustředěně hlavně v obraně, zejména hráče Tachova Honzu Krále se nám nedařilo ubránit. Ve druhé čtvrtině bylo razantní zlepšení jak v obraně, tak i v útoku. Dařili se nám proměnit jednoduché koše a občas i nějaký ten rychlý protiútok. Do šaten jsme po prvním poločase odcházeli s devíti bodovým náskokem. Třetí čtvrtina byla z našeho pohledu totálně nepovedená. Vstřelili jsme pouhé 4 body a naopak obdrželi 15. Nebyli jsme schopni dostat se s míčem na útočnou polovinu. Průběh 3.čtvrtiny výrazně ovlivnilo vyfaulování našeho klíčového hráče Jiráka, který si udělal 3 fauly během 3 minut. K výkonu rozhodčích později. Čtvrtá čtvrtina byla velmi vyrovnaná až do posledních minut. Za čtvrtou čtvrtinu musím kluky pochválit, jelikož bojovnost a nasazení bylo obrovské. Bohužel závěr utkání nám nevyšel. Netrefili jsme poměrně jednoduché koše a proměnili pouze 6 bodů za celou poslední čtvrtinu. Utkání tedy skončilo 1 bodovým rozdílem ve prospěch Tachova. Přesto chci klukům za bojovnost poděkovat. Teď k výkonu rozhodčího pana Minicha. Z jakého důvodu utkání pískal pouze sám, nás nemusí zajímat, přesto lze pochopit, že kroky či přerušované driblinky, auty (ikdyž byly někdy i půl metrové) atd. nemusel vidět a nemusel v tom být záměr nás poškodit. Avšak celé utkání rozhodně ovlivnil ve prospěch Tachovského týmu, a to zejména v pískání faulů. Na fauly to v 1.utkání skončilo 8:23 pro Plzeň. Vrcholem bylo když odpískal ve 3.čtvrtině Jirákovi během 3 minut 3 fauly z nichž 2 stoprocentně nebyly. Trenérovi hostů udělil na začátku 2.čtvrtiny naprosto bez jediného varování technickou chybu za nevhodné výroky proti rozhodčímu, které nebyly sprostého ani urážlivého charakteru vůči rozhodčímu. Stolek zapisovatelů a časoměřičů byl otřesný. Nebyl nejspíše upozorněn, že utkání se hraje na čistý čas, nikoliv na hrubý (neustále jsme museli upozorňovat, aby zastavili čas). To se týká i skóre na tabuli, které neustále nesedělo. Důležitá je zmínka, že na začátku utkání nám nebyl uznán koš. Na konci utkání v 10. minutě, kdy jsme prohrávali o 2 body, házel náš hráč O.Novotný dvě šestky z nichž první proměnil. Jenže jak na tabuli, tak i v zápise byla šestka napsaná jako neproměňěná a až po hlasitých protestech ze strany hostů, se rozhodčí rozhodl dát to do pořádku. Jeho výkon byl tragický a k zamyšlení. Rovněž nemohu pochválit domácí tým včetně trenérů, jejichž pořádání těchto dvou zápasů bylo otřesné. Nikdo jiný než domácí klub za to nenese zodpovědnost. Byla to ostuda.