52:67
(13:18, 29:39, 38:50)

14/12/2011 19:00

Popis zápasu

Úvod utkání patřil hostům, pět bodů v řadě zaznamenal Alič, koš přidal Jakub Houška a hosté vedli 7:0. Až poté zabrzdili tlak soupeře body Tótha s Kozlíkem a v páté minutě byl stav 7:11. Hosté se snažili tlačit na náš útok zónovým presinkem, ale z naší strany příliš ztrát nepřicházelo a tak první čtvrtinu vyhrál favorizovaný soupeř pouze pětibodovým rozdílem. Druhá čtvrtina začala trojkou Strii a košem Sanderse. Desetibodové vedení Děčína, na kterém se velkou měrou podílel Alič, jsme v 16. minutě stáhli na šest bodů. V závěru poloviny utkání ale hosté získali náskok 39:29.
Ve třetí čtvrtině začali opět lépe Severočeši. Během 21. minuty se dvakrát trefil Alič, ale to bylo z obou stran dlouho vše. Přišla téměř pětiminutová série, ve které díky špatné střelbě skóre vůbec nezměnilo! Nebylo se proto čemu divit, že třetí úsek soupeř vyhrál nízkým skóre 9:11. Boj s dominancí obran pokračoval i v poslední čtvrtině. Děčín odskočil na rozdíl šestnácti bodů a následně hrou prakticky koš za koš dovedl zápas do vítězného konce.