66:74
(18:11, 33:35, 49:55)

22/02/2012 18:00

Popis zápasu

Téměř dvě minuty se čekalo, než opavský Blažek zaznamenal první body utkání. Následné koše Pecky a Tótha nás sice poslali do vedení 8:4, ale v osmé minutě vedla opět Opava 9:8. Závěr první desetiminutovky ovšem vyzněl pro náš tým. Poslední dvě minuty jsme vyhráli 10:2 a šli do sedmibodového vedení. To jsme v průběhu druhé čtvrtiny drželi až do šestnácté minuty, kdy byl na ukazateli stav 28:21. Pak ovšem soupeř získal několik míčů, v rychlém sledu trefil hostující Vaňák dvě trojky a do šaten šli hosté v polovině utkání s dvoubodovým vedením.
V úvodu třetí čtvrtiny nám hosté díky trojkám Dokoupila a Šiřiny odskočili na rozdíl osmi bodů. Dva následné koše Tótha znamenaly snížení na 37:41, ale soupeř opět dokázal kontrovat. Hosté vedli ve 26. minutě 48:42, po úspěšných střelách Pecky, Norwy a Šmída jsme snížili náskok Opavy na rozdíl jediného bodu. Řada našich jasných příležitostí však zůstala nevyužita a soupeř nás za to potrestal Blažkem a Gudeljem. Poslední čtvrtinu odstartoval trojkou Tóth, hostující Šiřina se ovšem vzápětí zasloužil o pětibodové vedení Slezanů. Po dalších dvou trojkách Tótha jsme se ujali vedení 58:57 a zdálo se, že nastává obrat. Kolovrat se Šiřinou získali pro Opavu čtyřbodového vedení. Pak ještě Vrubl snížil tři minuty před koncem na 61:62, ale hosté vždy dokázali okamžitě odpovědět. Nejprve trojkou Vaňáka a o chvilku později trojkou Dokoupila. V závěru po našich taktických faulech soupeř proměňoval trestné hody a dovedl zápas do vítězného konce.

David Klapetek, trenér Opavy: „Jsem rád za výhru, kterou nám Plzeň i částečně usnadnila. Po špatném úvodu, kdy jsme soupeři odevzdali řadu míčů, jsme se uklidnili a vrátili se do zápasu. Byl to ovšem spíše boj, než pohledný basketbal. Výhra nad naším sousedem v tabulce nám dává naději odpoutat se z posledního místa."

Dominik Feštr, trenér Lokomotivy: „Opava vyhrála zaslouženě. Jsem zklamán z našeho výkonu. Po našem sedmibodovém vedení si hráči zřejmě mysleli, že se soupeř porazí sám. Před utkáním jsem hráčům říkal, že soupeře nesmíme podcenit, ale po srovnání našeho náskoku se náš výkon změnil. Neproměnili jsme řadu jasných střel z blízkosti koše, přišla řada ztrát a dostali jsme se do křeče. Když už jsme se soupeři přiblížili na dosah, přišly chyby a trojkové odpovědi Opavy. Naše sebevědomí postupně klesalo a nenašel se nikdo, kdo by dokázal s nepříznivým vývojem utkání ve druhé polovině něco udělat. Dostali jsme se do nesnadné situace, desátá příčka se nám vzdaluje. Musíme ovšem bojovat dál. Doufám, že se kluci vzpamatují již v následujícím utkání a na porážku rychle zapomenou."

Jaroslav Kovanda, pivotman Lokomotivy: „Bylo to nervózní utkání a nám se silně nedařilo. Přitom jsme nezačali špatně. Pak ovšem přišla řada ztrát, soupeř nám začal sázet trojky a pak už to byla z naší strany jak v obraně, tak v útoku tragedie. Přitom jsem i v závěru věřil, že utkání můžeme otočit a vyhrát. Musíme se rychle otřepat. Ještě, že se hraje v rychlém časovém sledu a na porážku se dá rychle zapomenout. V šatně po utkání ovšem zavládl velký smutek."