59:62
(17:13, 28:34, 45:51)

07/03/2012 18:00

Popis zápasu

Nastoupili jsme citelně oslabeni bez zraněných Tótha (krev ve stehně)a Šmída (zraněná šlacha chodidla), nemocného Kovandy (antibiotika), navíc i z ne zcela vyléčenými Honomichlem a Říhou. Úvod obstaral koš Vrubla. Za hosty sice vyrovnal skóre Meno, ale pak přišla naše výborná pětiminutovka. Dvě trojky Kozlíka, další koš stejného hráče a dva body Honomichla nás v sedmé minutě poslali do vedení 12:2. Hosté v dalším průběhu začali ovšem rozdíl umazávat. Dramatická bitva pokračovala i ve druhém dějství. Hosté šli v 15. minutě poprvé do vedení 22:21, ale v 18. minutě byl stav srovnán 28:28. Trojky Macely a Mena ovšem poslaly Svitavy do šestibodového vedení.
Ve třetí čtvrtině si soupeř udržoval hlavně díky podkošovým hráčům mírné vedení v rozmezí tří až šesti bodů. V poslední desetiminutovce nejprve dvěma koši snížil Norwa náskok Svitav na dva body. Soupeř ale stále držel těsný náskok až do dramatické koncovky. Minutu a půl před koncem nejlepší střelec zápasu Kozlík srovnal na 58:58, ale hosty poslal do vedení smečí do koše Horák. Stejný hráč poté neproměnil oba trestné hody, ale stejně se nezadařilo vzápětí ve stejné činnosti Honomichlovi. Další šestky proměnil čtyři vteřiny před koncem Miloš a my jsme už jen snížili bodem Kozlíka.

Tomáš Pětivlas, trenér Svitav: „Určitě jsme chtěli v Plzni předvést lepší výkon, než jsme zde předvedli na podzim a to se nám bohužel nepodařilo. Hráli jsme špatně a hlavně na útočné polovině soupeře. Plzeň byla oslabena o klíčové hráče a u nás to bylo více o hlavě. Hráči věděli, že nebude hrát klíčový pivot Kovanda, střelec Tóth a mysleli si, že se zápas vyhraje sám. Naše úspěšnost střelby byla velice slabá. Můžeme být rádi za toto šťastné vítězství. My jsme vyhráli pouze v jediné činnosti v efektivitě a to díky velkému množství faulů Plzně.

Dominik Feštr, trenér Lokomotivy: „Díky sestavě jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Chyběli nám tři hráči ze základní rotace. Jediná naše šance byla obrana. V ní jsme obstáli, bohužel to na výhru nestačilo. Bohužel nám chybělo proměnit v poslední minutě jednu ze střel a jít přes soupeře a být na koni. Tak jako v utkání v Chomutově jsme zahodili několik jasných příležitostí a tak to bylo v konečném účtování znát. Další faktor prohry bylo neproměňování trestných hodů. Před zápasem byl takový výsledek bral, kluci bojovali, nemůžu jim prakticky nic vytknout. Dokonce jsme Svitavy přeskákali, bohužel štěstěna v koncovce nebyla na naší straně."

Václav Honomichl: „Odvrátilo se od nás sportovní štěstí. My jsme ale neproměnili spousty nájezdů, ke konci utkání jsem neproměnil ani jednu z klíčových šestek, což by se rozhodně nemělo stávat. Nebyl jsem schopný dát trestné hody, takže kus viny na porážce rozhodně nesu. Bohužel v zápase jsme neproměňovali jasné střely z volných pozic. Nehráli jsme sice špatně, a soupeře jsme měli porazit. Rozhodně na to bylo. Zatejpovaný kotník vydržel a tak je třeba makat dál a pokusit se překvapit soupeře nyní o víkendu."

Marek Kozlík: „Do zápasu jsme šli s dost oslabeným kádrem s vědomím, že nemáme co ztratit. Nakonec to dopadlo smolně, že v závěru jsme neproměňovali šestky, po kterých se misky vah přehodily na druhou stranu. V koncovce to už byla hra vabank. My jsme faulovali a oni stále drželi těsný náskok až do konce. Byl to smolný závěr. Svitavy nás příliš nepřekvapili, očekávali jsme jejich podkošovou sílu. Jejich pivoty jsme často faulovali, pak dávali šestky. Škoda, ale takový už je sport."