61:60
(17:17, 25:29, 43:43)

18/04/2012 18:00

Popis zápasu

Dva zápasy v krátkém časovém sledu s bratislavským Interem přinesly téměř stejné scénáře bohužel se špatným koncem pro nás. Dvakrát jsme prohráli po nezvládnuté koncovce o jediný bod, i když jsme po většinu obou zápasů měli vždy mírně navrch. Středeční utkání zahájil trojkou Kozlík, pak přidal koš Pecka a vedli jsme 5:0. V páté minutě byl stav 10:6 pro náš celek. V úvodu utkání se oba celky zaměřily na pozorné bránění a tak skóre příliš nenarůstalo. Inter se v šesté minutě poprvé dostal do vedení 12:11, pak ještě zvýšil na 17:13, ale dva koše Pecky znamenaly srovnání skóre. Začátek druhé dějství se nesl ve znamení nepřesné střelby. Za čtyři minuty zaznamenaly koš pouze dva hráči, domácí Pesic a za náš celek Kubizňák. Po patnácti odehraných minutách byl stav nerozhodný 21:21, ale pak přišel úsek, který jsme vyhráli 8:0 a získali nadějný náskok. V samotném závěru ale domácí Dědečkem a Totem snížili na rozdíl bodů.
Ve třetí čtvrtině Inter nejprve srovnal, ale ve 37. minutě jsme soupeři opět odskočili na 41:34. Houževnatí domácí ovšem do konce třetí čtvrtiny rozdíl srovnali. Osm minut před koncem zápasu jsme si vypracovali opět nadějné sedmibodové vedení. Domácí sice náskok snížili místy až na rozdíl jediného bodu, ale stále jen dotahovali. Drama vyvrcholilo v poslední minutě utkání. Šestatřicet vteřin před koncem proměnil Pesic dva trestné hody a domácí vedli 59:58. Poté přišla ztráta Kozlíka a po faulu proměnil Tot jeden trestný hod a krátce poté sedmadvacet vteřin srovnal na 60:60 dvěma trestnými hody Pecka. Rozhodující bod vstřelil z trestného hodu osmnáct vteřin před koncem zápas Tot. Střelu Vrubla šest vteřin před koncem domácí zablokovali a mohli se radovat z další šťastné výhry.

Dominik Feštr, trenér Lokomotivy: „Zápas se hodně podobal poslednímu vzájemnému měření sil. Opět jsme téměř celý zápas vedli a nezvládli nakonec koncovku. Nepodali jsme ale dobrý výkon. Z naší strany to bylo příliš profesorské, domácí nás předčili v nasazení. V obraně to z naší strany sice nebylo špatné. Pouhých jedenašedesát obdržených bodů je solidní práce, ale prohráli jsme si zápas v útoku. Pokud nechceme ve skupině o udržení skončit poslední, musím oba poslední zápasy doma vyhrát. Věřím, že již nyní v pátek předvedeme s Ústím lepší výkon a budeme úspěšní."