55:71
(10:14, 13:19, 20:20, 12:18)

22/11/2012 19:30

Popis zápasu

Do zápasu o průběžné 1.místo v tabulce jsme vstoupili po dlouhé době v kompletní sestavě. Ze základní rotace chyběl jen dlouhodobě zraněný Dominik Šmíd.

Samotný start zápasu jasně ukázal, že se oba celky budou opírat především o obranu, jejímž cílem bylo ucpávat bednu. Dalším důležitým faktorem se stal a v průběhu zápasu měl stát doskok. Po celou 1.čtvrtinu se buď hrála plichta, nebo Klatovy mírně vedly, 5:6, 9:10 a po 10-ti minutách 10:14. Po první čtvrtině nelze říci, kdo byl nebo nebyl lepší, ale v jedné z věcí nás Klatovský tým převyšoval o patro a to v energii vkládané do zápasu, touze po vítězství a bojovnosti.

Ve 2.čtvrtině se výše zmiňované promítlo ještě více. My byli neustále bez jiskry, naše nájezdy byly alibistické, naše obrana sice tak nějak fungovala, ale zase bez větší agresivity. Do toho se přidaly ztráty na rozehře, zbytečně urputná hra 1 na 1 a v poločase jsme prohrávali 23:33. O poločase jasně zaznělo, že i přes náš ospalý a špatný výkon prohráváme se soupeřem jen o 10 bodů. Pokud se tedy zlepšíme a nalezneme energii tak není nic ztraceno.

3.čtvrtina jako by kopírovala tu předešlou. My se sice malinko zlepšili a začali jsme se více hecovat. Zkoušeli jsme i změnu v obraně, ale naše vlastní chyby nám stále svazovaly ruce. Klatovy pořád hrály to své a vycházelo jim to. Snad v jedné z věcí se začalo blýskat na lepší časy. Očividně se Klatovy od poloviny 3.čtvrtiny na své body mnohem více nadřely, přitvrdili jsme a zvýšili tlak.

V poslední čtvrtině jsme ihned od úvodu našli alespoň část ztracené energie. Bod po bodíku se nám dařilo náskok soupeře snižovat. V ten moment jsme zrychlili hru na střední rozehře. Začali jsme mnohem více hrát 1 na 1 do koše a najednou to šlo. V 5.minutě poslední čtvrtiny se nám podařilo hostům přiblížit na 6 bodů, 51:57 a následoval timeout Klatov. Soupeř byl evidentně zaskočen a bylo jasné, že nic nedáme tzv. „grátis". Jenže místo toho, abychom obrat dokonali, jsme v následných 3 útocích udělali fatální chyby (kroky, šlápnutí do autu a špatný výhoz z autu) a bylo po zápase. Klatovy nám opět odskočili na 10 bodů cca 3 minuty do konce zápasu. Pak jsme již hráli „vabank". Rychle zakončovali, neúspěšně, zatímco Klatovy úspěšně.

Závěrem musíme sportovně uznat, že Klatovy byly v tomto zápase lepším týmem, komplexnějším a hrály téměř bez výkyvů a my jim gratulujeme. Nic méně náš tým s touhou obhájit loňské prvenství v soutěži nic nevzdává a rozhodně v našich kvalitách je, abychom Klatovům tuto porážku na jejich palubovce vrátili. Vždyť náš tým prohrál poprvé, v rámci KP, po dlouhých 22 zápasech. Dále nesmíme zapomínat, že letošní ročník je vyrovnanější než ten loňský a jsou zde další týmy, které mohou porazit nejen nás, ale i momentálně první Klatovy, přeci jen je odehráno teprve 6 zápasů.

+zápasu: výkon nováčka v týmu Adama Lejska, bojovnost ve 2.poločase, slušná hra 1 na 1 ze střední rozehry ve 2.poločse, šestky

-zápasu: malá agresivita, špatná útočná hra v 1.poločase, strašně málo energie z naší strany, doskok, příliš mnoho chyb (kroky, přihrávky)