71:44
(18:16, 36:26, 55:33)

17/01/2013 19:30

Popis zápasu

V prvním zápase druhé poloviny soutěže nás čekalo derby s mladým týmem BaK Plzeň. Oproti loňské sezóně je tento tým posílen několika hráči z rozpadnutého Loko "B" týmu. Instrukce do zápasu byly jasné - nepodceňovat soupeře, hrát kolektivní hru, poctivě bránit a prát se o doskok. Nicméně v první čtvrtině se nám to plnit příliš nedařilo. Soupeř hrál rychlou jednoduchou hru a proměňoval otevřené pozice. Nás naopak srážely vlastní chyby a nedůraznost. První čtvrtina skončila vyrovnaně 18:16. V druhé čtvrtce jsme začali lépe bránit a umožnili soupeři jen 10 bodů, ale v útoku jsme se stále lehce trápili a jako bychom se báli kontaktu.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s desetibodovým vedením a rozhodně jsme chtěli náskok do poslední části ještě navýšit. Dobrou obranou a také dravější hrou do koše se nám to dařilo a soupeři naopak odešla střelba z delší vzdálenosti. Díky tomu jsme si do poslední části zápasu vypracovali více jak dvacetibodový náskok (55:33) a o výhře bylo téměř rozhodnuto. V poslední čvrtce jsme zkusili zónovou obranu, která přes trvající střelecké trápení BaKu celkem nesla ovoce. Nechtěli jsme připustit žádné zdramatizování a koncovku zápasu jsme si pohlídali. Po čtyřech čtvrtinách jsme tedy nakonec zvítězili 71:44.

Díky soupeři za příjemný zápas a divákům za podporu.

+zápasu: slušná obrana (2.-4. čtvrtina), práce pivotů, rozložení bodů

-zápasu: zakřiknutý vstup do zápasu, "strach" z kontaktu, opět zbytečné ztráty