73:90
(17:19, 41:47, 55:78)

01/02/2013

Popis zápasu

Z hlavního města Prahy k nám přijel soupeř BA Sparta, tým který má za celou sezónu pouze 2 porážky, naopak náš tým už jich má na svém kontě devět (po tomto víkendu). Rozdíl v bilanci je veliký, ale Plzeň se stále drží na 3. místě společně s BK Kondoři Liberec a pokud dneska vyhraje Brno tak i s nimi, se stejnou bilancí 10 výher. Do tohoto zápasu jsme si drželi domácí neporazitelnost, žádný z předchozích soupeřů s námi nedokázal hrát vyrovnaně i proto jsme věřili, že tento zápas opět vyhrajeme.

Nadále trvající problémy se složením týmu, kdy nám chybí dvě křídla ze základní rotace, se naše vedení rozhodlo nějak řešit. Byl proto povolán staro-nový, v Plzni velmi dobře známý, Miroslav Šverma.

Úplný začátek utkání nám vyšel podle plánu, kdy jsme začali zápas 4-0. Po té, ale přišlo pár chyb a soupeř se dostal velmi rychle do vedení. Šňůrou 10-0 se dostali do 6-ti bodového vedení. Naštěstí se nám zadařilo utnout jejich bodovou šňůru včas, začalo se nám dařit a do konce čtvrtiny bylo téměř vyrovnáno. V druhé čtvrtině nám soupeř odskočil na poločasových 6 bodů. Bylo to hlavně naší zhoršenou obranou, kdy jsme dostali 28 bodů. Hlavní zvrat utkání přišel ve třetí čtvrtině. Láďa Pecka hrající se 3mi fauly si na začátku druhého poločasu udělal čtvrtou osobní chybu a hned na to naprosto nesmyslně po uvážení rozhodčího dostal technickou chybu. Znamenalo to tudíž 4 trestné hody pro soupeře a ještě míč z půlky hřiště. To by až tak moc nevadilo, ale technická chyba představovala pátý faul a proto musel Láďa střídat. Hned pár minut na to se vyfauloval Václav Honomichl a tak jsme přišli o dva hráče ze základní sestavy již na začátku druhého poločasu. Soupeř se dostal do 10-ti bodového vedení a svůj náskok dále navyšoval. Třetí čtvrtina už byla o 23 bodů. Na začátku čtvrté čtvrtiny se ještě vyfauloval další hráč Kamil Říha, a tak jsme zápas dohrávali převážně s dorostenci, kteří ale nutno podotknout nehráli vůbec špatně. Ovšem na soupeře už to nestačilo, a tak si soupeř pohlídal své vedení a mohl se radost jako jediný soupeř, který odjížděl z Plzně neporažen.

Nejlepší střelci: J. Kovanda 23, K. Říha 14, L. Pecka 12

Hráč zápasu: J. Kovanda (užitečnost 28