66:95
(23:23, 31:55, 67:50)

05/10/2014 12:00

Popis zápasu

Dnes jsme odehráli druhý soutěžní zápas, a to proti nebezpečnému Slavoji Tachov. O soupeři se ví, že je vždy velice silným týmem na útočné polovině, kde silné atletické podkošové hráče doplňují výborní střelci z perimetru.

Do naší rotace se oproti sobotě zapojilo bratrské duo J. a M. Kozlovi a naopak do Tachova nezavítal Š. Partyngl a P. Suchan. Úvod zápasu nám však nevyšel tak jako předchozí den v Rokycanech a první čtvrtinu se hrál vyrovnaný basketbal. Soupeř byl podle očekávání velice nebezpečný z trojkové vzdálenosti a bojoval pod košem o každý odražený balón. Do druhé čtvrtiny jsme protočili sestavu a opět si zopakovali předzápasové pokyny, které se nám v první čtvrtině nedařilo plnit. Agresivnější obranou a zrychleným přechodem jsme soupeře začali přehrávat a druhou čtvrtinu jsme drtivě vyhráli 32:8.

Nicméně podobně jako v sobotu jsme tak nějak usnuli na vavřínech a vstup do druhého poločasu jsme si nechali utéct. Nepřesnou střelbou a nedůslednou obranou jsme soupeři umožňovali ukrajovat z našeho náskoku. Avšak díky hluboké lavičce jsme měli možnost častěji střídat a i díky tomu jsme měli nakonec více sil a náskok si ve čtvrté čtvrtině již pohodlně pohlídali. Stovka sice nepadla, ale i přesto se dá náš celkový výkon na útočné polovině zhodnotit kladně. Bude však potřeba mnohem více zapracovat na jednotlivých herních nedostatcích, abychom se příště vyvarovali zbytečných chyb a výkyvů ve hře.

Akcí zápasu oproti sobotní smeči na 100 bodů dnes byla důkladná obrana "veterána" M. Kozla, když i s bolavými achillovkami vyšplhal do druhého patra, zablokoval domácího střelce a v zápětí založil na rychlý protiútok, který jsme pak již s lehkostí proměnili :).

Děkujeme domácím za příjemné utkání a předběžně zveme fanoušky, aby nás přišli podpořit k našemu prvnímu letošnímu domácímu zápasu proti týmu Jiskra Domažlice, který se bude s největší pravděpodobností konat 19.10. Podrobnosti k tomuto utkání ještě upřesníme.