80:60
(15:13, 43:26, 68:39)

21/02/2015 16:15

Popis zápasu

Sobotní utkání proti klatovskému Béčku začalo vyrovnaně a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Ani jeden z týmů si v první čtvrtině nevypracoval výraznější náskok a tak bylo skóre po deseti minutách pouze 15:13 v náš prospěch. V druhé čtvrtině jsme však přidali na obrátkách a především posledních pět minut prvního poločasu jsme začali určovat tempo hry. Šňůrou 15:0 během tří minut jsme dali soupeři jasně najevo, že nehodláme hrát plichtu i v druhé půlce. Hráli jsme rychlý přechod s agresivními vniky do vymezeného území.

Hrál se celkem tvrdý basketbal, z něhož pramenily tvrdší zákroky a rozporuplná atmosféra. Situace vyeskalovala několika technickými chybami na obou stranách. Hostující Král obdržel za utkání dokonce dvě TCH a utkání pro něj skončilo předčasnou diskvalifikací. Ve třetí čtvrtině jsme navázali na dobrý výkon z konce poločasu a náskok narůstal. Po třiceti minutách a náskoku takřka třiceti bodů jsme již o vítězství nepochybovali, nicméně ve vypjaté atmosféře bylo cílem především dohrát utkání bez zbytečných potyček nebo zranění. Trochu jsme polevili v obraně a soupeř tak zkorigoval konečné skóre na 80:60.

Bohužel si v tomto utkání opět poranil rameno Honza Šípek, který s tímto zraněním má již dlouhodobé problémy. Přejeme brzké uzdravení.