54:83
(16:21, 32:43, 40:62)

07/03/2015 10:30

Popis zápasu

O uplynulém víkendu nás čekal dvojzápas proti dlouhodobému rivalovi Slavoji Plzeň. Před tímto zápasem jsme na soupeře v tabulce ztráceli bod a tak pro nás bylo nezbytné vyhrát oba dva zápasy. Při nerozhodném stavu bychom se museli spoléhat na další výsledky, které bychom nemohli nijak ovlivnit.

V sobotu jsme zavítali na palubovku Slavoje netradičně již v dopoledních hodinách. K zápasu jsme nastupovali s respektem k soupeři, nicméně naplněni sebevědomím a odhodláním zvítězit. Úvod utkání byl velice vyrovnaný, ale tempo hry jsme určovali spíše my. Věděli jsme, že domácí budou svoji hru stavět především na silných a bojovných pivotech, kteří obvykle získávají spoustu útočných doskoků a následně druhé či třetí šance proměňují. I proto byl důraz na obranný doskok součástí předzápasové taktiky. Ačkoliv nám již dlouhodobě hala na Slavoji nevyhovuje, dnes jsme se byli schopni trefit i z delší vzdálenosti, což nám následně otevřelo hřiště a získali jsme tím daleko více možností na útočné polovině. Pomalu ale jistě jsme si získávali náskok a po patnácti minutách jsme vedli 30:21. Do konce poločasu se hrálo nadále vyrovnaně, nicméně jedenáctibodový náskok do druhé půlky nebyl vůbec špatný.

Ve třetí čtvrtině jsme přitvrdili v obraně a nepovolili soupeři příliš nebezpečných akcí. Povedlo se nám navíc eliminovat i snažení domácích na útočném doskoku a výhrou 19:8 této desetiminutovky jsme si zajistili pohodlný náskok 62:40. Samozřejmě jsme nechtěli připustit žádné komplikace a v tempu jsme nepolevili. Nejenom že vysoká výhra na venkovní palubovce je vždy zásahem na psychiku, ale v některých případech by mohlo hrát důležitou roli i vzájemné skóre. Velmi dobrým výkonem se dnes blýskla nedávná posila A. Lejsek, který výborně bránil a v útoku soupeře trestal jak dobrými nájezdy, tak přesnou střelbou. Vyhráli jsme nakonec vysokým rozdílem 54:83, což nám dodalo velkou morální výhodu do nedělní odvety, kde bychom se mohli potenciální výhrou velmi přiblížit celkovému vítězství letošního KPI.