Krajský přebor muži C (2009/2010)

81:76

14/11/2009 20:00

Popis zápasu

Do zápasu vstoupili oba soupeři téměř shodně, útok převyšoval obranu a oba týmy drželi vysokou úspěšnost střelby. Zápas začal být velkou bitvou, kterou zcela určitě vyhrotil nepřesný výrok rozhodčích a posléze neadekvátní jednání některých hráčů z obou táborů. V tento moment toto bylo až flustrující, ale nakonec to zcela určitě přidalo na úrovni utkání, které se potom dohrálo ve fér duchu a přiměřené bojovnosti. Nic méně první čtvrtina skončila 18:17 pro náš celek. Ve druhé čtvrtině byli lepší Domažlice. Snadněji se prosazovali a především proměňovali šestky, lépe kombinovali a doskakovali. V poločase jsme tak prohrávali 39:44. Ve třetí čtvrtině jsme zpřesnili především obranu, díky tomu jsme dali několik jednoduchých košů a hlavně jsme mnohem více spolupracovali mezi jednotlivými posty. Na jejím konci jsme šli do vedení 60:57. V poslední čtvrtině se hrál bojovný a na krajský přebor poměrně rychlý basketbal. Náš celek si neustále udržoval vedení. Když jsme v 7.minutě vedli o 10 bodů tak se zdálo vše hotové. Jenže Domažlice nic nevzdali a nepříjemným presem donutili náš celek ke zbytečným ztrátám. Je nutno říci, že naši hráči to hostům dosti usnadnili vlastní nedisciplinovaností a hlavně nespolupracováním při výhozu (bez clony). V 10.minutě Jiskra již snižovala na 73:76. V tento moment nás podržela střelba trestných hodů (8/7). Nakonec se nám povedlo zápas dotáhnout do vítězného konce. Celý tým zaslouží pochvalu, ale svým výkonem náš celek značně podpořil kapitán Kaiser a křídlo Šmíd.