94:51
(26:15, 54:26, 69:37)

16/01/2011

Popis zápasu

V neděli nás čekal soupeř který by na konci sezóny neměl chybět v bojích o medajle. Předzápasovým úkolem bylo vážit si v útoku míče hrát trpělivě, nesobecky a snížit zbytečné ztráty ...  dále jsme se chtěli zaměřit na odstavování hráčů po střele + doskok.

Do 6té minuty jsme hráli se soupeřem vyrovnaně (prohrávali jsme 14:13) Do této chvíle jsme hráli bez ztrát, rychle a Kozič se Štípasem buď sami zakončovali a nebo ostatním připravovali pozice které jsme proměňovali. Bohužel po šesté minutě přišel "náš" výpadek ... 2x jsme nevyužili přečíslení a ztratili jsme míč (soupeř dal koš s faulem a koš) + jsme začali chybovat při rozehře. První čvrtina zkončila 26:15. Ve druhé čtvrtině se naše hra rozpadla. V obraně jsme chtěli vypichovat míče, neodstupovali jsme a vzájemně jsme si nevypomáhali. V útoku jsme nehráli kolektivně - každý to chtěl sám urvat a z toho potom plynula naše statická hra. Několikrát jsme přišli o míč ještě na vlastní půlce když se střeďácai zbavili odpovědnosti a utekli (míč vyváželi křídla [myslím si že i křídlo by mělo být schopno vydriblovat] nebo dokonce dlouzí). Druhou čtvrtku jsme tak prohráli o 17. V poločase bylo skóre 54:26. Po poločase jsme zlepšili obranu a soupeře jsme chvíli drželi mimo bednu. Bohužel v útoku byl z některých cítit strach se o něco pokusit a tak pokračovala naše pasivní hra. Třetí čtvrtinu jsme prohráli 15:11. Posledních 6 minut soupeř vyhrál 19:6 a tak konečné skóre bylo 94:51.

I přes to, že jsme prohráli o 40 bodů a soupeř viditelně některé hráče šetřil, jsem byl s předvedeným výkonem celkem spokojen. Dokázali jsme si, že v určitých chvílích jsme schopni i s takovým týmem jako je Brno hrát a donutit ho k těžkým střelám. Výsledek mi v tomto případě připadá pro nás až příliš krutý.

+ zápasu: Pokud hrajeme soustředěně v obraně, dodržujeme dohodnutá pravidla a doskakujeme + v útoku hrajeme trpělivě, aktivně a kolektivně !!! - vzájemně si připravujeme střelecké pozice které občas i proměníme, tak jsme schopni sehrát se soupeřem jako je Brno vyrovnané úseky hry. I v tomto zápase zahrál slušně Zemič (minimum chyb + vysoká úspěšnost střelby - nepochopitelný tak pro mě je proč nestřílel víc)

- zápasu: Nedokázali jsme soupeře donutit ke střelbě z větší vzdálenosti. Dá se říct, že 90% bodů jsme dostali z vymezeného území. Špatně jsme odstupovali ze slabé strany (v tomto obzvláště hořeli křídla a střeďáci) takže soupeř po nájezdu a následné přihrávce často zakončoval nikým nebráněn. Spokojen jsem nebyl s odstavováním hráčů po střele + doskok křídel snad ani neexistoval. Stejně jako v sobotu jsme špatně řešili přečíslení - v polovině případů jsme přišli o míč aniž bychom se snad jen podívali na koš a soupeř jako je Brno z toho vzniklé situace trestal nekompromisně. Další naše nešvary probereme osobně na tréninku. Chyb bylo dost tak je na čem pracovat.