82:80
(21:14, 33:35, 54:53)

29/02/2012 18:00

Popis zápasu

Od první minuty se rozehrála obrovská bitva o každou píď palubovky. Hosté si vybudovali ve třetí minutě náskok 6:2, my jsme za necelé dvě minuty později srovnali na 6:6 zásluhou bodů Pecky. V sedmé minutě soupeř sice vedl 13:11, ale zbylé tři minuty jsme vyhráli 10:1 a vybudovali jsme si tak sedmibodové vedení. Ve druhém dějství ovšem Ústí začalo lépe a ve 13. minutě srovnalo na 26:26. Přetahovaná ve skóre pokračovala až do konce poloviny zápasu. V našem týmu se střelecky dařilo zejména Peckovi, za hosty se začal prosazovat zase Mc Fadden. Vyrovnané skóre pokračovalo i v dalším vývoji. V 25. minutě jsme opět vedli sedmibodovým rozdílem 44:37, ale Severočeši skóre otočili ve svůj prospěch. Vedení Ústí 53:49 náš tým otočil trojkou Kubizňáka a košem Honomichla. Drama vyvrcholilo v poslední čtvrtině. Honomichl se Šmídem nejprve zvýšili na 59:53, Fohler snížil, ale vzápětí „trojkový žolík" Kubizňák poslal náš celek do vedení 62:55. Ve 36. minutě hosté snížili na rozdíl jediného bodu, ale přišla třetí úspěšná trojka Kubizňáka, koš Pecky a opět jsme soupeři mírně odskočili. V závěru začal sice na straně hostů střelecky úřadovat McFadden, ale náš kolektivnější výkon nedovolil jít soupeři do vedení. V 39. minutě Ústí trojkou Mc Faddena snížilo na 73:75, čtyřicet vteřin před koncem jsme vedli již jen 76:75, ale trestné hody Tótha a Honomichla přinesly opět pětibodový náskok. V závěru sice dvě trojky soupeře vyklouzly z obroučky, ale trestné hody Tótha a Kozlíka definitivně rozhodly o naší výhře. Tečku za utkáním sice udělal Gottselig, ale na víc už Ústí nezbyl čas.

Roman Bednář, trenér Ústí: „Utkání bohužel neproběhlo podle našich představ. O úspěchu domácích rozhodly dva faktory. Prvním bylo doskakování pod oběma koši (celkově 53:37 v náš prospěch), tam jsme dost dramaticky propadli. Druhým pak byla příprava zakončení. Chybělo nám zde více spolupráce. V útočné fázi jsme nepodali tak kolektivní výkon, jaký jsme například předvedli proti Chomutovu."

Dominik Feštr, trenér Lokomotivy: „Jsme každopádně rád za vítězství. Před námi nebyla po prohrách s Opavou a na Interu jednoduchá situace. Pokud bychom s Ústím prohráli, naše situace by se již stala téměř kritickou. Výhru jsme prostě ubojovali. Nejsme tým, který soupeře porazí a hraje přitom na krásu. V zápasu jsme udělali spousty chyb, nedařilo se nám podle představ. Hráče musím pochválit za neměrnou bojovnost a touhu po vítězství.

Tomáš Kubizňák, křídlo Lokomotivy: „Na Ústí jsme byli dobře připraveni, soupeř nás nepřekvapil. Byl to takový rybářský souboj, nahodit - potáhnout. Po debatě s trenérem po utkání na Interu se mi zvedlo asi sebevědomí, proto asi ty tři úspěšné trojky. O naší výhře rozhodla týmová bojovnost.
Štěpán Vrubl, rozehrávač Lokomotivy: „V zápase s Opavou mi Kuba Blažek doskočil na nohu a druhý den jsem nemohl chodit a hrát na Interu nešlo. Jsme rád, že s Ústím jsem to mohl „odkulhat". Jsme rádi za výhru. Po zápasu na Interu jsme si s klukama řadu věcí i ostřeji vyříkali a asi to bylo dobře. Pročistil se vzduch, dnes jsme bojovali i možná až někdy příliš, ale vrátilo se nám to ve výsledku. Ústí mělo ve svém středu výborného McFaddena, ale my jsme byli kolektivnějším týmem a šli štěstí více naproti."

Ladislav Pecka, pivotman Lokomotivy: „Jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Naštěstí se Ústí kromě McFaddena nechytlo více hráčů. Asi by to bylo ještě těžší utkání. Rvali jsme se o každý míč, což u nás předtím nebylo takovým zvykem. Bojovali jsme celý zápas a to rozhodlo. Stejný výkon musíme předvést teď v Chomutově. Pokud se to povede, nejsme bez šancí, bude to ale hodně těžké."