81:84
(13:13, 31:21, 45:40)

07/04/2012 17:00

Popis zápasu

Na severu Čech se odehrála opět a vyrovnaná velká bitva, ve které jsme tentokráte tahali i díky sportovnímu štěstí za delší provaz. Skóre utkání sice zahájil Pecka, ale domácí po čtyřech minutách vedli 7:2 a následně 10:5. Úsek mezi šestou a osmou minutou jsme vyhráli 8:0. Domácí srovnali trojkou Reeseho na 13:13. Poté přišla opět naše sedmibodová šňůra, díky které jsme si nakonec po první čtvrtině vypracovali pětibodové vedení. To jsme si drželi v průběhu druhého dějství. V patnácté minutě jsme Ústí odskočili na osmibodový rozdíl, který prakticky vydržel až do poloviny zápasu. Ve třetí čtvrtině se začalo střelecky dařit zámořským hráčům soupeře a domácí snížili ve 24 minutě na rozdíl jediného bodu. Náš celek ale dokázal kontrovat a po dalších pěti minutách vedl již jedenáctibodovým rozdílem 66:55. Holanda v poslední půlminutě náš náskok opět snížil. Úvod poslední čtvrtiny patřil domácím. Trojky Tyrny a Holandy znamenaly snížení našeho vedení a drama tak pokračovalo. Ve 34. minutě Reese srovnal skóre na 68:68, ale naštěstí koše Kovandy a Pecky nápor Severočechů zastavili. Necelé čtyři minuty před koncem šli domácí zásluhou Tyrny do vedení 73:72 a zdálo se, že karta vývoje zápasu obrací v náš neprospěch. Stejný hráč SLUNETY trojkou zvýšil minutu a osmatřicet vteřin před koncem utkání na 79:76. Dramatická koncovka tentokráte vyšla lépe nám. Osm vteřin před koncem proměnil Honomichl za nerozhodného stavu 81:81 jeden trestný hod, po taktickém faulu domácích přidal Pecka další dva. Pecka pak odebral dvě vteřiny před koncem míč McFaddenovi a naše jedenáctá výhra v sezoně byla na světě.