69:70
(9:17, 37:32, 58:52)

11/04/2012 18:00

Popis zápasu

Do utkání jsme nastoupili bez Šmída a Aušpunka, do sestavy se naopak vrátil Vrubl. Inter začal na naší palubovce dobře, ve třetí minutě šel do vedení 7:1. Poté naštěstí skórovali Pecka s Kovandou a Tóthem a v sedmé minutě jsme prohrávali pouze o koš 7:9. V závěru první čtvrtiny se ovšem prosazoval Pesič a Inter si vypracoval osmibodové vedení. Druhé dějství začal trojkou Lülej, ale pak přišla naše první série. Následující dvouminutovku jsme vyhráli 7:0. Hostující Tot sice poté vstřelil trojku, ale po ní následovala naše druhá série. Tu jsme vyhráli 14:0 a zdálo se, že se náš tým dostává do herní pohody. V 17. minutě jsme vedli 30:23, ale pak nastříleli koše Gavran s Ďuranou a Inter byl opět ve hře. V průběhu třetí a na začátku poslední čtvrtiny jsme měli několikrát příležitost soupeři odskočit až na desetibodový rozdíl, ale houževnatý soupeř byl proti. Interu se střelecky začalo dařit střelecky Kuffovi s Kucsou a v 35. minutě byl stav již jen 64:60 v náš prospěch. Bylo jasné, že duel míří do dramatické koncovky. Necelou minutu a půl před koncem utkání neproměnil Gavran nájezd, koš vstřelil Honomichl a vedli jsme 69:66. Hostující Kuffa opět snížil na rozdíl jediného bodu a 21 vteřin před koncem neproměnil Tóth dva trestné hody. Drama rozhodl tři vteřiny před koncem Gavran. Po našem oddechovém čase jsme se bohužel již do zakončení dostat nedokázali.

Richard Ďuriš, trenér Interu: „Jsme pochopitelně spokojeni, i když naše vítězství je šťastné. Je to moje první výhra s tímto družstvem. Tahali jsme s výjimkou první čtvrtiny za kratší provaz. Naši mladí hráči závěr ale nevypustili a to bylo nakonec důležité. Koncovka byla loterií, kde naštěstí pro nás domácí udělali více chyb než my. Naše mladé družstvo přeci jen potvrdilo, že jistou herní kvalitu má."

Dominik Feštr, trenér Lokomotivy: „Jsme pochopitelně zklamáni. S výjimkou první čtvrtiny jsme prakticky celý zápas vedli. V koncovce jsme udělali chyby a soupeř nás za to potrestal. My jsme předvedli nejlepší výkon ve druhé čtvrtině. Tak jsme hráli rychle, dobře jsme zakončovali i bránili. Naše vedení jsme ale nikdy nedokázali navýšit na více než sedm bodů, i když jsme měli několik příležitostí. Inter byl šťastnější a bodově se na nás dotáhl. Ústí porazilo Opavu a tak naše byť teoretická možnost vyhnout se baráži padla. Se Slezany, kam nyní zajíždíme se tak budeme prát o černého Petra. Čeká nás baráž a na tu se musíme co nejlépe připravit. Neznamená to ale, že zbytek utkání skupiny o udržení vypustíme."

Jan Suchý: „V koncovce jsem udělal několik chyb a to mě strašně mrzí. Asi jsme soupeře v úvodu trošku podcenili. Na soupeře jsme rozhodně měli, bohužel jsme je nedokázali zlomit. Určitě se pokusíme v Opavě vyhrát a napravit tuto prohru."

Ladislav Pecka: „Mrzí nás to. Měli jsme špatnou střelbu v koncovce, soupeř se naopak hlavně díky Gavranovi dokázal prosadit. Inter nebyl lepší, ale šťastnější."