96:85
(25:26 44:49 73:70)

14/04/2012

Popis zápasu

Úvod utkání obstaral koš Blažka, na který odpověděl i Tóth s Kovandou. Pak ale přišla série bodů domácích, kteří šli ve čtvrt minutě do vedení 11:4. Náš celek poté zabral a ještě po dalších třech minutách vedl zejména zásluhou bodů Pecky a Kozlíka 19:14. První čtvrtinu jsme nakonec vyhráli nejtěsnějším rozdílem 26:25. Střelecké tempo prvního dějství poté díky zlepšeným obranám přece jen mírně opadlo. Náš celek si v průběhu druhé čtvrtiny udržoval mírný náskok, který dvacet vteřin před koncem poloviny utkání narostl na osm bodů. Koš Blažka s proměněným trestným hodem znamenal snížení na 49:44.
V úvodu třetí čtvrtiny jsme si stále udržovali mírný náskok a po úspěšných střelách Tótha byl stav v 23. minutě dokonce 55:46 v náš prospěch. Důležitým momentem se stala dvě minuty poté. Trenér Dominik Feštr obdržel během minuty dvě osobní chyby a musel opustit lavičku. Domácí začali poté snižovat náš náskok a ve 26. minutě již vedli 60:59. V závěru třetí čtvrtiny trefil trojku Vrubl a držel pro náš tým naději. V začátku poslední desetiminutovky nám Opava odskočila na deset bodů. Ve 33. minutě jsme snížili náskok domácích na pět bodů, ale Slezané nám opět odskočili a výhru si již pohlídali.
Odvetný duel s Opavou sehrajeme v Městské sportovní hale na Slovanech 25. dubna.

Dominik Feštr, trenér Lokomotivy: „Nesehráli jsme špatné utkání. Ve třetí čtvrtině jsem první technickou chybu obdržel za kritiku, druhou patrně za vstup do hřiště. Domácí rozhodli o výhře nástupem v poslední čtvrtině. V závěru jsme hráli na riziko, dělali taktické fauly. Soupeř trestné hody ovšem dokázal proměňovat a neproměnili rovněž několik otevřených střel."

David Klapetek, trenér Opavy: „Na našem mužstvu mě trochu mrzí obrana. Pořádně jsme začali bránit, až nám začalo téct do bot. Rozehrál se i Milan Kolovrat, který do té doby v obraně celkem hořel.

Štěpán Vrubl: „Utkání rozhodla obrana. Pokud dostaneme 96 bodů, nemůžeme vyhrát. Soupeř byl ovšem k poražení. Dopředu to šlo, ale pod naším košem jsme hořeli. Poslední tři zápasy chceme dohrát se ctí, určitě připsat na své konto nejlépe další výhry a kvalitně se připravit na baráž. e skupině play-out nechceme skončit poslední."