61:85
(16:23, 36:45, 50:64)

01/11/2014 16:30

Popis zápasu

O uplynulém víkendu jsme dvakrát zavítali do Klatov. V sobotu nás čekalo starší a zkušenější Béčko a v neděli naopak mladší a běhavější Áčko.

Vstup do sobotního zápasu nám vyšel lépe než domácím, kdy ve čtvrté minutě jsme vedli 11:4. Poté však přišel útlum a domácí šňůrou 9:0 náskok stáhli a ujali se vedení. Po oddechovém čase jsme opět začali hrát naší hru. Agresivními nájezdy po rychlých protiútocích jsme si vynutili fauly a trestnými hody ovládli konec první desetiminutovky. Vstup do druhé čtvrtiny se nám také povedl a přesnými trojkovými pokusy jsme vedli už 36:18. Avšak posledních pět minut před poločasem se hra velmi často přerušovalo kvůli osobním chybám a našimi chybami jsme nechali domácí vrátit se do zápasu. V poločase jsme však měli stále slušný desetibodový náskok.

Jak tomu bylo již v prvních dvou čtvrtinách, i začátek té třetí nám vyšel na jedničku. Šňůrou 16:4 v náš prospěch jsme vedli už dokonce o 22 bodů, ale soupeř nesložil zbraně a nedal nám nic zadarmo. Klatovští prokázali zkušenosti a zachovali chladnou hlavu. Trošku jsme si tak sami zkomplikovali vstup do poslední čtvrtiny, ale čtrnácti bodový náskok byl i tak velmi dobý. Ve čtvrté čtvrtině se také začala jednoznačně projevovat výhoda širší rotace a domácím začaly rychle ubývat síly. Vítězství už jsme si tedy v poklidu pohlídali a mohli začít přemýšlet o nedělním střetnutí proti klatovskému Áčku.

Děkujeme soupeři za pěkný zápas a budeme se těšit na odvetu.