48:58
(12:18, 26:31, 32:47)

11/01/2015 10:00

Popis zápasu

Po sobotní porážce s Áčkem nás čekalo Klatovské Béčko. Ačkoliv je to stylově zcela odlišný soupeř, v žádném případě není méně nebezpečný, o čemž svědčí i fakt, že Béčko již letos Áčko dokázalo porazit. Po asi patnáctiminutovém zdržení kvůli problémům s tabulí jsme konečně začali hrát. Vstup do zápasu se nám opět povedl lépe než soupeři, když po sedmi minutách tabule ukazovala 6:14. A ačkoliv se nám střelecky příliš nedařilo, díky aktivitě na útočném doskoku jsme získávali spoustu druhých šancí, které se nám již proměnit podařilo. V druhé čtvrtině jsme trošku usnuli na vavřínech a nechali jsme domácí vymazat bodové manko. Nicméně po timeoutu jsme se opět zkoncentrovali a přece jen jsme si do druhé půlky nesli alespoň pětibodový náskok.

Třetí čtvrtina nám vyšla na výbornou, především díky zlepšené obraně, kdy jsme soupeři umožnili pouhých šest bodů. Klatovy si také zkusili zónovou obranu, a protože se nikomu z nás ten den střelecky příliš nedařilo, tak jsme začali mít v útoku trochu problémy. I když jsme si vytvářeli dobré pozice po sehraných signálech, nedokázali jsme vstřelit koš. Za poslední čtvrtinu jsme nastříleli pouhých jedenáct bodů, ale naštěstí domácím již nezbyl čas a ani dost sil k obratu zápasu.

Stejně jako proti Klatovskému Áčku budeme hrát s jejich Béčkem už jen dvakrát doma, kde by měla naše hra být především na útočné polovině o poznání lepší. Bohužel k sobotnímu zranění J. Šípka se v neděli přidal i M. Šobr, který si poranil koleno a nad jejich návratem do sestavy v blízké době tak visí otazník. Oběma hráčům přejeme brzké uzdravení.