1.liga ČR muži (2007/2008)

75:51

26/09/2007 20:00

Popis zápasu

Dlouho očekávaná domácí premiéra družstva mužů v 1. lize vyšla na výbornou a v Městské sportovní hale v Plzni na Slovanech ( hala Lokomotivy ) se hrál po dlouhé době vynikající basketbal.

Vhledem k tomu, že se ve včerejším duelu proti sobě postavily dosud neporažené celky 1. basketbalové ligy, předpokládal se urputný boj o každý metr hřiště. Ambiciózní celek hostů Sokol Vyšehrad vedený reprezentačním trenérem kategorie U 16 Janem Ulrychem přijel do Plzně odehrát důstojnou partii a netajil se s přáním zachovat si svoji neporanitelnost a odvézt si z naší palubovky další cenné body. To však narazil na tvrdý kámen v podobě dvou podkošových obrů Jardy Kovandy 204 cm a Emila Palatínuse 210cm a výborných bojovníků na křídlech , kde se postupně střídali Jiří Blacký, Jan Blacký, Tomáš Kubizňák a Miroslav Modr . Když se k tomu přidal bezchybný výkon Ondry Peška na rozehrávce nebylo prakticky v poločase utkání co řešit.

Domácí po bezchybném prvním poločase vedli 41:23 a vytvořili si dostatečný náskok do druhého poločasu. Sokol Vyšehrad se ještě pokusil o zvrat v utkání, kdy třetí čtvrtinu vyhrál v poměru 15:11, ale vhodným střídáním trenéra našeho družstva Miroslava Janiurka se vývoj utkání v poslední čtvrtině opět otočil v náš prospěch ( 23:13 )

a domácí se mohli po zodpovědném výkonu radovat z prvního domácího vítězství 75:51.

Z domácích hráčů předvedl excelentní výkon Míra Modr, jenž zatížil konto soupeře 29 body/ 5 trojek a jasně dal najevo, že jeho přestup do Plzně bude pro příznivce našeho basketbalu velkým lákadlem.

Čtvrtiny: 19:13, 22:10, 11:15, 23:13