10. a 11. kolo nám připravilo výjezd nejprve na jih Čech a následující den na Žižkov. V zápasech jsme se museli obejít bez O. Fleischhanse a M. Kozáka, kteří nastoupili za Písek v extralize. Na lavičce chyběl také hlavní trenér S. Marian, který si plnil své povinnosti u družstva U15, a tak dostal příležitost asistent K. Říha.

V sobotu jsme vyjížděli na jih Čech na palubovku Jindřichova Hradce, který měl do tohoto utkání pouze jednu výhru, a tak bylo zcela jasné, kdo je v tomto utkání favoritem. Do utkání jsme vstoupili jako téměř pokaždé s agresivní obranou, která nesla ovoce ve formě získaných míčů a lehkých košů z rychlých protiútoků. Na konci prvního dějství jsme se tak mohli v uvozovkách radovat z vedení 27:11. V nástupu do druhé čtvrtiny jsme ale mírně polevili, čehož domácí využili a byli jsme nucení využít oddechového času, abychom si uvědomili, jak máme hrát. Do poločasu, i když naše hra nebyla 100procentní, jsme si nakonec vytvořili vedení 29 bodů.

Nejlepší úsek hry jsme předváděli v prvních 5 minutách druhého poločasu. Naše obrana a bojovné pojetí splňovali parametry extraligy. Hráči si za tento úsek zaslouží pochvalu. Obrana byla agresivní, i přes vysoké vedení se bojovalo o každý míč a po zisku následoval rychlý přechod na útočnou polovinu. Nakonec jsme si tak právem připsali vysoké vítězství o 52 bodů.

Lions J. Hradec - BK Lokomotiva Plzeň 41:93 (11:27, 20:49, 32:73)

Nejlepší střelci: T. Křižka 24, Š. Partyngl 18, O. März 13, M. Bílek 12, M. David 10, M. Haniš 8, R. Pitra 5, T. Mach 3.

Následující den nás čekal nelehký úkol, vypořádat se zaprvé s brzkým vstáváním a začátkem utkání v 9 hodin, za druhé s místním prostředím.

Obavy z tohoto utkání byly po právu. Nástup do utkání nebyl koncentrovaný, nebyli jsme schopni zahrát herní systémy, kupili jsme chyby na obrané polovině a se soupeřem jsme první poločas sváděli nečekaně vyrovnanou bitvu. Rozhodčí stejně jako v sobotu pískali na můj vkus až příliš, rychle jsme nasbírali fauly, a tak jsme museli přizpůsobit naši hru. Na začátku druhé půle jsme byli nuceni k nějaké změně, jako vhodná varianta se ukázala zónová obrana, která se vyplatila, v tomto úseku jsme získali dvouciferné vedení a soupeř byl zlomen. Oproti sobotě se prosadil z dálky R. Pitra, který zaznamenal 5 trojek, výrazně nám pomohl i M. David, který zejména v nedělním utkání nahradil O. Fleischhanse, kdy v důležitých momentech vzal odpovědnost na sebe a úspěšnými nájezdy zatížil konto soupeře 23 body. Nakonec jsme tak přeci jen zvítězili, i když to nebylo vůbec nic lehkého!

Sokol Žižkov - BK Lokomotiva 68:87 (18:20, 40:45, 51:68)

Nejlepší střelci: R. Pitra 24 (5 trojek), M. David 23, T. Křižka 13, M. Haniš a Š. Partyngl po 10, M. Bílek 4, O. März 3.