Utkání v Opavě jsme prohráli rozdílem 12 bodů, měli jsme tedy Opavě co vracet. V silné sestavě chyběl akorát V. Honomichl a J. Suchý, jinak byli všichni připraveni do boje.

I přesto, že hosté přijeli v nekompletní sestavě, hrál se od úvodu utkání vyrovnaný a hlavně ofenzivní basketbal, v posledních vteřinách prvního dějství zvyšoval K. Říha trojkou na 30:26. Diváci se jistě nenudili, ale bylo třeba zlepšit obranu, není zvykem dostávat tolik bodů na domácí palubovce.

Ve druhé čtvrtině jsme 3 minuty před koncem poločasu prohrávali po koši hostujícího R. Víchy o 6 bodů, po té jsme ale zabrali a šťastnou trojkou v poslední vteřině L. Pecky z poloviny hřiště jsme se dostali opět do vedení! 49:47 v náš prospěch.

Nástup do poslední desetiminutovky se nám příliš nevydařil, hosté se šňůrou 11:0 dostali do dvouciferného vedení. Následoval oddechový čas a bylo na čase se vrátit k naší hře. Zlepšili jsme obranu a krůček po krůčku jsme odkrajovali z opavského vedení. Minutu a půl před závěrečným hvizdem se prosadil z dálky M. David, který nás po dlouhé době dostal znovu do vedení 85:83. Soupeř se v následných útocích neprosadil, a tak byl nucen nás faulovat, my jsme byli úspěšní sice jen z 50% na čáře trestného hodu, naštěstí to ale stačilo a utkání jsme dovedli do vítězného konce.

Negativem utkání je jen zranění K. Aušprunka z prvního poločasu. Přejeme brzké uzdravení!

BK Lokomotiva Plzeň - BK Opava „B" 89:86 (30:26, 49:47, 67:66)

Nejlepší střelci: K. Říha 25, L. Pecka 23, M. David 13, M. Bašta 10

Hrát utkání: L. Pecka 23 bodů a 13 doskoků - užitečnost 31