O velikonočních svátcích jsme zajížděli na velikonoční turnaj do Klatov.

Turnaj nesl název EASTER CUP KLATOVY 2015. Turnaj byl velice dobře obsazen týmy z ČR, ale i týmy z celé Evropy.

My jsme měli ve skupině Litoměřice, PuHU Vantaa (Finsko) a Újpest - MT (Maďarsko).

1.zápas jsme sehráli Litoměřicím, 22:24

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti soupeři, který nám měl přinést srovnání s předními republikovými týmy. Oba jsme vstoupili do zápasu s agresivní obranou po celém hřišti, kde byl kladen důraz na obranu 1 na 1. Ne příliš vysoké skóre 7:7 po první čtvrtině odpovídalo obrazu hry. Ve druhé čtvrtině přišel z naší strany kolaps. Byli jsme nesoustředění a neproměňovali „šoupáky". Dalším mínusovým faktorem byla skutečnost, že jsme volili často střelbu z delší vzdálenosti namísto rozhození míče se snahou vniku do vymezeného území. V polovině zápasu jsme tak prohrávali 7:14. Po velice důrazné promluvě v poločase jsme do 3.čtvrtiny vlétli a dokázali nížit na rozdíl dvou bodů. V závěru zápasu pak, ale soupeř ukázal mnohem pevnější nervy z čáry trestného hodu. My jsme si prakticky sami vzali možnost vítězství, poněvadž my měli trestné hody 4:10.

2. zápas proti Vs. PuHU Vantaa (Finsko), 38:50

V dalším zápase nás čekal soupeř z Finska. Malou výhodou nám měl být fakt, že jsme soupeře viděli hrát v zápase před naším prvním utkáním. Jejich hra se opírala o 3 hráče z čehož dva z nich dominovali svou výškou. Dalším aspektem Finské hry bylo to, že po ztrátě míče se obrana zatahovala do vlastní trojky s aspektem odstupované obrany. Náš vstup do zápasu byl velice vlažný a po 1.čtvrtině jsme prohrávali 4:14. V této fázi zápasu se jasně ukázal největší problém v obraně a to snaha o vypíchnutí míče. Z toho pak následuje propad v obraně, přečíslení a lehký koš soupeře. Poté následovala opět promluva. Kluci zabrali, naše hra se zvedla. Povedlo se nám soupeře dotáhnout na 3 body. Jenže poté opět došlo k maximálnímu propadu naší útočené hry. Opět nesmyslná střelba z dálky, neproměňování jasných šancí atd. Právě po těchto našich útočných chybách následoval „brejk" soupeře, který v lehkém zakončení skončil košem. Bohužel i druhý zápas, který se ale dal vyhrát jsme prohráli.

3. zápas proti Ùjpest-JÍT (Maďarsko), 42:38

Soupeř z Maďarska se v naši skupině zdál jako nejslabší. Ale náš chladný vstup do utkání tuto domněnku nepotvrdil. U našich kluků došlo k uzpůsobeni hře soupeře. HZápas byl tak vypjatý až do samého konce. Body soupeře pravidelně přicházeli po našich individuálních chybách a to jak na obranné tak na útočné polovině. Nakonec jsme toto utkání zvládli a výhra o 4 body nás posunula na třetí místo v tabulce a do skupiny o 5-8 místo. K zápasu by šlo ještě dodat, že lepší blbě vyhrát prohrát než hezky prohrát

4. zápas proti Klatovům, 56:19

V kategorii u13 za družstvo Klatov nastupovali ročníky 2003 a nižší. To se projevilo hned na začátku zápasu, kdy jsme po první čtvrtině vedli 22:2. Rozhodně by se na tomto zápase našlo dost chyb, ale bojovnosti a hlavně za obranou fázi si kluci zaslouží pochvalu. Ve skupině jsme tak skončili na třetím místě a čekal nás zápas o 5. - 8.místo.

5. zápas o umístění proti Ùjpest-JÍT, 47:42

O 5. místo jsme se utkali pro nás už se známým soupeřem a v tomto utkání jsme od začátku do konce zápasu drželi otěže hry ve vlastních rukou.

Závěr: trenér Jarda Lejsek
S pátým místem nemůžeme byt spokojeni. S oběma pozdějšími finalisty jsme hráli vyrovnaná utkání. Pokud by v obou těchto zápasech nepřišli naše tradiční výpadky soustředěnosti tak jsme mohli pomýšlet na finále. Turnaj nám jasně ukázal, že z naší soutěže nám prostě chybí vyrovnané zápasy kde musíme udržet koncentraci až do konce. Já jen doufám, že si kluci uvědomili, že cesta, kterou jsme se vydali bude ještě dlouhá, ale, že rozhodně má smysl.