O uplynulém víkendu čekaly náš celek U14 vele důležité zápasy na palubovkách Tygrů Praha a ve Slaném.

S oběma soupeři se můžeme v konečném důsledku prát o místo v horní čtyřce a šanci o republiku. Z toho důvodu byl cíl jasný, vyhrát.

Po celých 14 dní jsme se na zápasy poctivě připravovali. Dobrou zprávou byl i návrat našeho kapitána a nejlepšího střelce Ondy Novotného, takže vše vypadlo OK. Jenže...... Nakonec jsme k oběma zápasům odjížděli bez zraněného Tkache jehož absence se především ve Slaném ukázala jako klíčová, ale nepředbíhejme.

Tygři Praha vs. Loko 52:90 - statistiky

Do zápasu jsme vstoupili doslova snově. Zřejmě jsme předvedli nejlepší výkon v prvním poločase za tuto sezonu. Byli jsme dostatečně agresivní a koncentrovaní do obrany a naopak v útoku jsme plnili přesně systém, který trénujeme. Do toho jsme poměrně slušně využívali rychlý protiútok. V poločase jsme vedli vysokým rozdílem. Jenže druhá půle z naší strany již tak povedená nebyla. Vítězství nás uspokojilo. Najednou jsme nebyli dostatečně draví, pozorní, koncentrovaní a místo toho, abychom zvítězili opravdu vysokým rozdílem, tak jsme jen udržovali skóre na výši z prvního poločasu. Zápas jsme i přes druhopolčasový výpadek dovedli do vítězného konce a zaslouženě vyhráli.

Slaný vs. Loko - 80:68 - statistiky

Ve Slaném jsme jednoznačně zklamali. Ihned od úvodních minut jsme byli basketbalovější a asi o něco komplexnější, jenže co nám to bylo platné, když jsme jen za úvodních 10 minut nedali 10 naprosto jasných „šoupáků". Takže místo toho, abychom vedli o 15 tak jsme hráli plichtu. Další velkou, ale opravdu velkou potíží byli naše naivní fauly. Prakticky po celý zápas jsme v poslední fázi obrany vždy soupeře vysvobodili hloupým faulem, kdy jsme až moc používali ruce. Soupeř házel 48 šestek a 30 proměnil. Tak vysoké procento šestek zaslouží u domácích obdiv a potlesk. O to více, je ale k zamyšlení naše naivita. I přesto jsme hráli s domácími plichtu a asi ve dvou úsecích zápasu jsme dokonce vedli až o 8 bodů. Jenže naše laxní obrana si musel vybrat svou daň. Postupně se vyfaulovali Zahout, Novotný, Hanzlíček a dalších X borců dohrávalo se 4 fauly a prohra byla na světě. Dalším obrovským mínusem byl obraný doskok. Slaný má sice ve svém středu 2 vysoké pivoty, ale dokud jsme tyto hráče vytlačovali z bedny ven a poctivě brali na záda tak to šlo. Jenže po vyfaulování Zahouta nedokázali další hráči toto napodobit a bylo zle.

Z palubovek soupeřů to tedy máme o tomto víkendu 1:1. Se vší úctou k týmu ze Slaného to musíme brát jako neúspěch. Rozhodně jsme měli na to vyhrát a vyšším rozdílem. Nic, ale není ztraceno a pořád jsme to my kdo má účast o MČR ve svých rukou. Tak tedy práce, práce, práce, poctivá práce a věříme, že si účast na republice doslova urveme sami.

Soupeřům děkujeme za fajn zápasy a Slanému gratulujme k vítězství. Za náš celek musíme pochválit Honzu Peterka, který svou šanci při neúčasti Míši Tkache doslova chytil za pačesy a byl nejlpším střelcem a velice příjemným překvapením víkendu.