Po neúspěšném dvoukole na domácí palubovce nás tentokrát čekal výjezd na Moravu, konkrétně do Zlína a Brna. Šlo o celky nacházející se ve zcela odlišné situaci a postavení v tabulce tomu jasně napovídalo. Pokud jsme chtěli pomýšlet na posun do horních pater, potřebovali jsme zvítězit v obou duelech.

To se nám nakonec nepodařilo, ačkoliv koncovka v Brně byla naprosto otevřená. Špatnou zprávou je vážné zranění Martina Davida, který si obnovil zlomeninu ruky a k tomu se přidala, fraktura i druhé kosti. Martin se ten samý den podrobil operaci ve fakultní nemocnici v Motole. My všichni mu přejeme zejména brzké uzdravení a návrat mezi nás!!!

SKB Zlín - BK Lokomotiva Plzeň 56 : 79 (16:23, 28:40, 42:59)

Technický zápis

Po dlouhé cestě se nám nedařilo dostat do rytmu a i když byla zřejmá naše herní vyspělost, mentální chyby držely domácí na dohled. Soupeřova hra je založená na hře 1:1 a věděli jsme, že bude potřeba osobní zodpovědnost v obraně, což se nám nedařilo. Zbytečná snaha získávat míče dávala domácím možnost ke skórování. Pozitivem bylo větší zapojení našich podkošových hráčů, ze kterého pramenilo několik pohledných kombinací a bodů. Dále účast a zapojení Tomáše Macha z družstva kadetů a jeho bodový příspěvek. Dá se říci, že na povinné vítězství jsme se až zbytečně nadřeli a bylo jasné, že proti Brnu musíme hrát daleko chytřeji.

JBC mmcité Brno - BK Lokomotiva Plzeň 77 : 74 (22:19, 34:33, 68:49)

Od úvodu se hrálo vyrovnané utkání a oba celky se střídaly ve vedení. Domácí byli aktivnější ve hře u koše a zejména Laštůvka nám svojí aktivitou činil vážné problémy na útočném doskoku. O poločasové pauze tak informace k hráčům byly jasné, zlepšit odstavování a jinak pokračovat v aktivní hře. Při rozcvičování se však nešťastně zranil Martin David a naše myšlenky šly v tuto chvíli jiným směrem, než jak odehrajeme druhý poločas. Ačkoliv jsme se snažili namotivovat a zabojovat za našeho parťáka, ve 3. čtvrtině jsme naprosto vypadli z konceptu a zejména na obrané polovině vyhořeli. Stav čtvrtiny 34:16 dával domácím luxusní vedení a nebyl v hale asi nikdo, kdo by v tu chvíli pochyboval o domácí výhře. Naštěstí kluci ukázali charakter a ve 4. čtvrtině předvedli nebývalou stíhací jízdu. Změnou obran a velkým nasazení dokázali kluci takřka vymazat vedení Brna. V závěru jsme měli čas i možnost na vyrovnání, ale bohužel naše poslední střela svůj cíl nenašla.

V současné chvíli bude potřeba dát se zdravotně dohromady, neboť vedle Martina mají zdravotní potíže i další hráči a před dvojičkou s USK nejsme vůbec v dobré situaci. I proto bude potřeba také zapojit další hráče z U17.