V dalších dvou kolech jsme na domácí palubovce přivítali Klatovy „B" a Klatovy „A". Vzhledem k tomu, že Sparta Praha se mocně dotahuje na naše 4. místo, tak jsme potřebovali nutně vyhrát.

Dále jsme doufali, že nám krajský rival Klatovy „A" pomohou a na Spartě vyhrají. To se také stalo, takže nedělní vítězství by sakra bodlo. Se sobotním vítězstvím jsme se vší úctou k soupeři malinko počítali, byli jsme jasnými favority.

Stále totiž platí, že si chceme vybojovat ligu U15 a zároveň zkusit štěstí v boji o MČR a to nám zaručuje jen umístění do 4.místa. Před víkendem nám malinko zkazilo náladu zranění Vylety a nepřítomnost Víti Ženíška a Kubíka Wintera.

Loko vs. Klatovy „B" - 117:23 - statistiky
I přes to, že jsme si uvědomovali roli favorita tak jsme se báli toho, že se zápas stane křečí. Nepodcenit a hlavně hrát svou hru a nepředržovat balon byly hlavní pokyny. Prakticky ihned od úvodu zápasu se nám to dařilo a skóre narůstalo v náš prospěch. Díky 2 trojkám, které jsme od Klatov dostali se po první čtvrtině ještě zdálo, že to taková pohoda nebude. Jenže pak jsme začali mnohem více kolektivně bránit, mnohem lépe doskakovat a bylo rozhodnuto. I přes narůstající skóre jsme, ale nechtěli polevit. Zlepšit si sebevědomí byl hlavní cíl a to se také povedlo. Super je i to, že 8 hráčů vstřelilo 10 a více bodů.

Loko vs.Klatovy „A" - 69:56 - statistiky
Zápas ovlivnila nepřítomnost hráčů na obou stranách. Nám chyběli Vyleta, Ženíšek a Winter a hostům Šurý. Náš plán se, ale neměnil. Největší důraz jsme kladli na kolektivní obranu. Dále jsme se chtěli mnohem více soustředit na zakončení a využívat jasné střelecké příležitosti, což nás stálo zápas s Pelhřimovem. Úvod nás zastihl připravené. Dobře jsme bránili 1 na 1 a především přechod do protiútoku byl, jak měl být. Proměnili jsme i šance a na konci 1.čtvtiny vedli 17:9. Ve druhé čtvrtině jsme pokračovali, jak jsme chtěli. Nacvičené akce klaply a ve 4.minutě svítilo na tabuli 25:9. Po následném timeoutu, se ale projev Klatov změnil. Již s námi nechtěli běhat a presovat nás. Své síly stáhli do bedny. Sice jim to neslo ovoce, ale z hlediska rozvoje hráčů tak mladého věku to je k zamyšlení, zda to je dobře nebo ne. My jsme najednou byli více volní než obsazení, ale nájezd do koše prakticky nebyl možný. Pak následovala křeč. Ztráty, kroky, špatné přihrávky a nedůslednost v obraně měla za příčinu poločasové skóre 32:23 pro nás, což byl přijatelnější výsledek pro hosty, z hlediska dosavadního vývoje zápasu. Do 3.čtvrtiny jsme nastupovali vyhecovaní, ale s obavami jak řečený plán bude klapat. Zde je nutné tým pochválit. Všichni plnili, co měli se zdravou mírou sebevědomí. Odměnou bylo vedení 49:25. Poté nás soupeř mírně přibrzdil, ale téměř vždy to bylo koš za koš což, se hrálo až do 7. minuty poslední čtvrtiny kdy jsme vedli 67:44. Pak opadlo soustředění, přišla vidina vítězství a my kupili chybu za chybou. Kroky, pomalý návrat do obrany, nedůslednost to vše mělo za důsledek konečné skóre, jen 69:56. Díky průběhu zápasu jsme měli na to vyhrát vyšším rozdílem.

Nyní nás čeká nadále poctivá práce v tréninku a musíme dodat slovy klasika, že jedno vítězství z nás mistry a hvězdy nedělá !!!!!!

Klatovům děkujeme za krásné a férové zápasy.

Nyní nás čekají zápasy v Českých Budějovicích v Písku, kde snad potvrdíme roli favorita.