V prvním utkání předkola play off, ve kterém se přeme s Brnem o postup dál, jsme na konci utkání opět odcházeli poraženi. I tak ale není nic ztraceno, stačí soupeře porazit doma větším rozdílem a postupujeme my.

V pátek na apríla jsme odjížděli na Moravu opět s drobnými komplikacemi. V sestavě jsme postrádali V. Honomichla, O. Märze a M. Froňka. Do toho si musel své studijní povinnosti řešit J. Lejsek, který díky tomu přijel společně s Mírou Dvířkou na zápas až v závěru první čtvrtiny.

Do utkání jsme nevstoupili dobře, hned od úvodu se domácí chopili vedení a již po několika minutách na tabuli svítilo skóre 10:0. Poté jsme sice snížili na 10:5, ale navrch měli po celou dobu domácí. Nedařilo se nám vůbec v obraně, za první čtvrtinu jsme dostali 29 bodů a v nastoleném trendu utkání pokračovalo i v druhém dějství. Po prvním poločase jsme tak na Brno ztráceli 15 bodů, ale věděli jsme, že musíme bojovat až do konce, pokud chceme pomýšlet na postup. I když jsme chvílemi prohrávali až dvacetibodovým rozdílem, vždy se nám podařilo snížit na menší rozdíl. Utkání se znovu neobešlo bez emocí, a i když někdy trochu zbytečně, opět byly rozdány technické chyby, díky nimž jsme poslední minuty zápasu museli dohrávat bez trenéra. Za stavu mínus 16 jsme věděli, že nemáme co ztratit, do útoku zavelel O. Fleischhans a do konce utkání se nám podařilo snížit alespoň na přijatelný rozdíl 9 bodů.

Nyní nás čeká odveta, tento pátek 8. dubna přivítáme Brno na naší palubovce od 19:00. Proto neváhejte a přijďte zafandit, budeme potřebovat vaší pomoc. V utkání budeme muset vyhrát o 10 a více bodů, což určitě nebude jednoduché.

JBC MMCITÉ Brno - BK Lokomotiva Plzeň 90:81 (29:11, 49:34, 67:55)