O víkendu nás čekal souboj s píseckými Sršni, jedná se o velice kvalitní družstvo, které v květnu slavilo zisk mistrovského titulu v kategorii U15. Velmi dobré výsledky má tento tým i v kategorii U17, když dokázalo porazit týmy jako USK a Sokol pražský.

Hned v úvodu na nás dle předpokladů soupeř "vlétl" a díky agresivitě a rychlosti rychle vedl 7:3. Poté jsme hru zpřesnili a po deseti minutách prohrávali rozdílem dvou bodů (17:19).

Troufnu si tvrdit, že ve druhé čtvrtině jsme byli lepším týmem, ale tvořili jsme celou řadu chyb, které soupeř využíval k udržení mírného náskoku. V poločase jsme tedy prohrávali o sedm bodů (31:38), při vědomí, že můžeme hrát lépe.

Ve třetím dějství se hrál basket skvělé úrovně a obě družstva bojovala na hranici svých možností. Můj názor je, že zlom přišel již ve 26. minutě, kdy Kočvara trojkou poprvé vyrovnal skóre. Od té doby jakoby naši hráči konečně začali věřit, že v tomto utkání mohou vyhrát, naopak soupeř se zdál být velice nervózní.

Písek se ještě do konce čtvrtiny dostal do vedení, ale v poslední desetiminutovce již trojka Matěje Cerhy znamenala opětovné vedení našeho týmu, které jsme si už vzít nenechali. Poslední minuty zápasu byly hektické, k čemuž přispěli i nepřesně pískající rozhodčí. Náš tým ale koncovku zvládl na výbornou a mohl si užít nakonec vysoké vítězství, které však neodpovídalo průběhu utkání.

Před kluky smekám, jak dokázali zvládnout takto nervózní utkání. V minulých sezónách, jsme v koncovkách chybovali a často i zápas, kde jsme vedli vyšším rozdílem, dokázali v posledních minutách ztratit. Tento tým ukázal, že i přes výrazné oslabení před sezónou je schopný vyhrávat těžké zápasy.

Radost mám i z výkonu mladších hráčů, především Kočvara dokázal naše družstvo v kritických chvílích podržet. V družstvu Písku byl nejlepším střelcem také hráč ještě žákovského věku Šurý.

BK Lokomotiva Plzeň - Sokol Písek 79:62 (17:19, 31:38, 48:53)

Nedělní utkání se neslo v podobném duchu, jako před 14 dny. Úvodní tři minuty jsme ještě odehráli v dobrém nasazení. Pak se ale vytratila chuť běhat, v útoku jsme kvůli nedostatku pohybu a odvahy ztráceli mnoho míčů, čehož vyhecovaný soupeř využíval ke snadným košům.

Ve druhé čtvrtině jsme hru zlepšili a dostali se opět na dostřel 10 bodů, ale poté jsme zase vytvářeli chyby a za dvě minuty byl náskok soupeře navýšen na 17. Druhý poločas jsme již odehráli v nedůstojném duchu, naše hra se opět totálně rozpadla a nedokázali jsme dodržovat ani základní pravidla v útoku a obraně.

Jedno vítězství z "dvojičky" samozřejmě s radostí bereme. Je ale podivné, že se soupeřem s kterým jsme v sobotu drželi krok a zvítězili, za 15 hodin totálně propadneme a prohrajeme téměř 40 bodovým rozdílem. Na disciplíně a přístupu k nedělním utkáním musíme s hráči pracovat.

Sokol Písek - BK Lokomotiva Plzeň 88:52 (26:7, 42:25, 69:43)