Mladší minižáci se jako každý rok zúčastnili Mezinárodního Velikonočního turnaje v Klatovech, který pojali jako přípravu před domácím Národním Finále U12 v Plzni.

V základní skupině nás na úvod čekal zápas s budoucím vítězem celého turnaje z Lotyšska. Soupeř nás v prvním poločase přehrál ve všech herních činnostech, agresivně bránil a zakončoval efektivně z rychlých protiútoků. V poločase se zdálo být rozhodnuto, když rozdíl byl již dvouciferný. Avšak ve třetí čtvrtině jsme podali excelentní bojovný výkon a rozdíl ve skóre z 1. poločasu téměř vymazali. Poslední čtvrtina byla o tom kdo z koho, nám však došly síly a utkání jsme nedokázali otočit ve svůj prospěch.

V dalších utkáních ve skupině jsme sehráli utkání s Interem Bratislava a USK Praha. V obou utkáních, i přes ne ideální výkon, se nám podařilo vyhrát a postoupit do čtvrtfinále. Tam nás čekal německý celek z Drážďan. V utkání jsme udělali mnoho nevynucených ztrát, ale bojovností a převahou v individuálních soubojích jsme zvítězili o 9 bodů.

V semifinále nás čekal přemožitel z Vánočního turnaje v Plzni, družstvo BK Opava. V tomto utkání nás soupeř zaskočil svoji rychlostí a agresivitou od samého začátku. Nedařilo se nám prosadit ve hře 1 na 1, a naopak v obraně jsme nedokázali soupeře ubránit face to face. Nedokázali jsme si přihrát, moc jsme driblovali a do finále tak zaslouženě postoupil soupeř z Opavy.

V utkání o 3. místo nás čekal tým Slunety Ústí nad Labem. Ústí si velmi dobře pamatujeme ze semifinále NF v Ostravě, kde nám těsně sebral postup do finále. Vzhledem k tomu, že jsme celý turnaj odehráli v 11 - 12 hráčích (kromě semifinále, kde nám vypomohli U11), byla na našich hráčích znát únava, ale nebylo by důstojné shazovat vše na únavu.

Soupeř z Ústí byl rychlejší, agresivnější a především týmovější. Měl i výškovou převahu, z čehož pro ně pramenilo spoustu útočných doskoků. V utkání nám vypadl navíc Jakub Kaiser s naraženinou. Konečný výsledek odpovídal průběhu utkání a pro nás skončil turnaj na nepopulárním čtvrtém místě. Na druhou stranu nejde o výsledky, ale o to se individuálně i kolektivně zlepšovat a určitě pro nás všechny utkání byly v tomto směru velmi přínosné.

Bohužel chyběl nám po celý turnaj stále zraněný kapitán Adam Reithar, u kterého doufáme v brzký návrat na palubovku. Individuální úspěch zde zaznamenal náš hráč Filip Karlíček, který byl vybraný do all stars pětky celého turnaje kategorie U12. Gratulujeme!