Zprávy

Streetball pro děti je za námi

05/06/17 Kategorie: Zprávy Autor: Marek Kozel

V sobotu 3.6. proběhla ve sportovním areálu TJ Lokomotiva Plzeň již tradiční akce, Streetball Challenge 2017 for KIDS pod patronací Streetball Manie. Jak napovídá název letošního ročníku tak šlo o akci ryze pro děti. Naplánováno tedy bylo několik novinek, které nám pomohli realizovat naší partneři DECATHLON a KOOPERATIVA. A oč šlo?

Pro děti byl mimo tradičního basketbalu 3na3 k dispozici sportovní koutek DECATHLON, ve kterém si mohli všichni zúčastnění zahrát badminton, ping-pong, zahrát si fotbal, projet se na odrážedlech, koloběžkách, zastřílet si na mini koše, vyzkoušet svůj balanc na slek lajně apod. Společnost KOOPERATIVA nám zapůjčila velký skákací hrad, kde se prckové opravdu vyřádili.

Do samotného turnaje se přihlásilo 60 týmů od kategorií U10 po kategorii U16 a to je již pořádná banda zlobičů. Do toho rodiče, sourozenci, no prostě paráda. Celý den bylo krásné počasí, panovala pohodová atmosféra, do toho bitvy jak řemen, sport, zápal, ale i slzy, které ke sportu prostě patří. Snad nebudeme moc domýšlivý, když řekneme, že se všichni bavili.

Samotnou kategorií zábavy pak byly dovednostní soutěže. Organizátoři stanovili 3 druhy, SKILL DRÁHA, STŘELBA a SLAM DUNK. Během celého dne probíhala kvalifikace do finále. V 15:00 se tedy turnaj přerušil, všichni se přesunuli do sportovní haly, abychom si odfrkli od sluníčka a šlo se soutěžit.

Nejprve SKILL DRÁDHA. Sprint s míčem, slalom a zakončení od U10-tek po U16-tky. Sakra to byly fofry, palubovka praskala.

Pak STŘELBA. Nejprve vyřazovák mezi kategoriemi U10-U12 a U14-U16. Kdo by si myslel, že šlo jen o jedno kolo tak by se sakra spletl. Shoot - koš, shoot - koš, shoot - koš, bože to byly nervy.

Pak následovala nejočekávanější disciplína, SLAM DUNK. Zde soutěžili zase všichni, U10 pak U11/U12, poté U14 a nakonec U16. Samozřejmě se smečovalo na nízké koše uzpůsobené dané kategorii, ale to nijak nesnižovalo výkon všech. Hala praskala nadšením, lidi a zbytek hráčů se opravdu bavili. I přesto, že ve všech soutěžích byly vidět opravdu velké výkony tak musíme zmínit smeč Tondy Hanzlíčka (kategorie U10, 9 let), který si položil míč na zem asi 4 metry před koš. Co to dělá? si pomyslel snad každý v hale. Najednou rozběh, HVĚZDA PŘES JENDU RUKU, v pozici hlavou dolů sebral míč, šup na nohy a smeč. Hala doslova vybuchla, všichni řvali a nadšeně tleskali. Opravdu máme úctu ke všem a opravdu byli všichni úžasní. Jenže todle? Sakra v 9-ti letech!!! Jeden z porotců, hráč Kooperativy NBL Jakub Houška jen doslova „čuměl" a nadšeně tleskal s námi.

Po dovednostních soutěžích se šlo znovu na věc. Čekali nás souboje o umístění a nejen o ně, ale i o právo postupu na finále Streetball Mánie do Prahy. Všichni byli vyčerpaní, unavení, usmažení od slunce, ale nikdo nic nevzdával. Kolem 17:30 se vše dohrálo. Následovalo vyhlášení, předání cen a poděkováni všem pomocníkům, rozhodčím, organizátorům. Zkrátka všem kdo street zajišťovali. Bez těchto obětavců by to nešlo a to si musíme každý uvědomit.

Speciálně pak musíme poděkovat společnosti BASKET-OBCHOD a SPALDING, které věnovali ceny, dále společnosti DESINSEKTA a OVOCNIA.

I přes zřejmou spokojenost všech účastníků musíme zůstat nohama na zemi. Stále je co zlepšovat a my si to uvědomujeme. Takže díky a slovy klasika „ TAK ZASE ZA ROK".

Za organizační tým hlavní organizátoři Marek Kozel a Tomáš Mach.

Fotogalerie: fota 1 , fota 2

Video STREETBALL CHALLENGE 2017 for KIDS

Další stránka: Sezóna 2016/2017