K důležitým zápasům na palubovky soupeřů zajížděli o tomto víkendu naši žáci.

V sobotu nás čekal přímý souboj o aktuální 4. příčku v tabulce. Naši hráči však úvod zápasu vůbec nezvládli, hloupé chyby a nedostatečné nasazení jsme předváděli po celých 10 minut, v kterých jsme zaznamenali pouhých 8 bodů. Hráči jakoby přijeli na výlet a ne se poprat o vítězství. V druhé čtvrtině jsme se soupeřem srovnali krok, avšak stále jsme vytvářeli obrovské množství ztrát a chyb na obranné polovině. Soupeř velmi dobře pokrýval Bakuleho, bohužel zklamáním byl výkon Bílka, který nevyužíval prostor, který se mu nabízel při soustředěné obraně na Honzu a neproměňoval  i ty největší příležitosti k dosažení koše. Do druhého poločasu jsme vstupovali se ztrátou osmi bodů (31:23), zkusili jsme soupeře překvapit zataženou obranou, tuto obranu nerad v této kategorii využívám, nicméně bohužel jí v této soutěži proti nám hraje většina družstev. O účinnosti této obrany hovoří třetí čtvrtina, v které soupeř dosáhl pouhé 4 body a my jsme ve 29. minutě šli poprvé do vedení 36:35. Ve čtvrté čtvrtině pokračovala bezradnost Brandýsa, bohůžel my jsme se také nebyli první čtyři minuty schopni na útočné polovině prosadit. V 36. minutě jsme opakovaně chybovali proti vytažené obraně soupeře, který nám utekl na rozdíl 11 bodů a přes snahu v posledních minutách zápasu jsme nedokázali utkání zdramatizovat. Brandýs zaslouženě zvítězil, naše družstvo není ještě dostatečně vyzrálé, vykazujeme stále mnoho ztrát a často vlastní najivitou nahráváme soupeři, neproměněných 18 trestných hodů je nevídané a také rozhodlo o vítězi.

Pokud jsme ještě chtěli pomýšlet na postupové příčky, museli jsme zvládnout utkání v Liberci. Hráči tentokrát nastoupili soustředěně a od prvních minut v utkání dominovali, tým skvěle dirigoval Martin David a vedle drzých průniků do koše zvládl ještě několik pěkných asistencí. První čtvrtinu jsme jasně ovládli 30:11. V úvodu druhé čtvrtiny jsme mírně polevili a soupeř se dotáhl na rozdíl 15 bodů, závěr prvního poločasu jsme již zvládli a v poločasové přestávce svítilo na tabuli 25:49. Domácí trenér se v prvním poločase více než svému týmu věnoval rozhodčím a vytvářel na ně místy až trapný tlak, zvláště v zápase kde je výkonnostní rozdíl družstev na první pohled vidět a vlastně se o nic nehraje, by si mohl nesoudné a často vulgární výroky odpustit. V druhém poločase jsme na hřišti nadále dominovali, problémy nám způsobilo jen vyfaulování Partyngla a zranění Trojana, protože jsme k dispozici před zápasem měli jen 8 hráčů, na hřišti se často objevili i 4 podkošoví hráči najednou. Zápas se povedl Bakulemu, kterého soupeř nedokázal pokrýt a on si s chutí dokráčel pro osobák 51 bodů, stejně tak David 28 bodů a výborný výkon. Ostatní hráči střídali lepší chvilky s horšími.