Dosud neporažený Jindřichův Hradec a České Budějovice jsme hostili v rámci 6. a 7. kola žákovské ligy.

Na zápas s JH jsme se dobře připravili a s nervozitou očekávali, jestli už po několika zaváháních předvedeme výkon, na který máme. Do utkání jsme vstoupili lépe, když výborný výkon předvedl Partyngl, v útoku skvěle dirigoval naší hru a ještě zvládl vynulovat oporu hostí Dlugoše. Do druhé čtvrtiny jsme nastupovali s náskokem osmi bodů a rozhořela se bitva o každý koš. Jak to  s výchovou mládeže v J. Hradci opravdu myslí, ukázaly hostující trenérky od 15. minuty, kdy po třech faulech vyspělého Derinka, zatáhly obranu do vymezeného území. Tři nejvyšší hráči zalezlí s rukama nahoře pod košem jen minimálně se zajímající o svého útočníka dokonali obraz o nebasketbalové hře Jihočechů. Takovouto obranu s prvky zóny bych očekával od družstva pupkatých čtyřicátníků v krajském přeboru a ne od ambiciózního družstva žákovské ligy. Nicméně tato "perspektivní" obrana měla úspěch a proto byl rozdíl ve skóre v poločase pouhých pět bodů 37:32. V druhém poločase se probudil Dlugoš, jehož Partyngl již ne tak důsledně bránil a díky jemu se soupeř držel stále na dostřel. Velmi důležitá byla 28. minuta, když jsme s obtížemi dobývali soupeřovu zataženou obranu, odhodlal se ke střelbě z delší vzdálenosti Blažek a dvakrát v rozmezí jedné minuty přesně trefil. Hradečtí ještě zvládli v 34. minutě srovnat skóre na 58:58, to však bylo z jejich strany vše a pak už vládl na palubovce jen náš tým.

V zápase s Českými Budějovicemi se dal očekávat snazší průběh. Naši hráči však nebyli tolik koncentrovaní a dopouštěli se množství chyb v obraně. Perspektivní a každým zápasem se lepšící Budějovice však ještě nemají tolik zkušeností a tak jsme i přes náš ne úplně ideální výkon dosáhli vysokého vítězství.