Úkol zní jasně, pokud si chceme zachovat naději na záchranu nejvyšší soutěže, musíme tento čtvrtek porazit na domácí palubovce Jindřichův Hradec o více než jedenáct bodů. Tedy úkol nesnadný, ale nikoli nereálný. Zápas v Městské sportovní hale na Slovanech začíná v 18.30 hodin.
Po hodně smůlovaté prohře v Opavě po dvou prodlouženích 93:94 nás čeká zápas „o naději". Matematika barážové skupiny o udržení Mattoni NBL je jasná. Nejvyšší soutěž s předstihem obhájila Opava. V tabulce druhý Jindřichův Hradec potřebuje k zisku druhé pozice ještě jednu výhru, nebo zítra s námi prohrát menším rozdílem. Náš celek naopak musí porazit Jihočechy i Zlín a věřit, že v posledním kole Jindřichův Hradec nezdolá Opavu. „Bohužel záchrana není již plně v našich rukou. Pokud ovšem naše naděje žije, budeme bojovat, „ říká před utkání trenér Dominik Feštr, který bude mít k dispozici všechny hráče.
Doufám, že se kluci ve čtvrtek vypnou k maximálnímu výkonu. Musíme se soustředit na náš výkon a uvidíme. Opět bude rozhodovat obrana a nasazení. V utkání na jihu Čech jsme zaspali úvod zápasu, to si nemůžeme dovolit. Pak by bylo po naději," uvědomuje si Dominik Feštr.
Jihočeši porazili v posledním kole Zlín 89:68 a k právu účasti startovat v Mattoni NBL jim tedy chybí krůček. Náš celek ve středu odpoledne absolvoval předzápasový trénink a zítra vyrazí do boje. „Na klucích jsem psychické stopy po prohře nepozoroval. Půjdeme minutu od minuty a pokusíme se baráž ještě zdramatizovat. Snad se k nám konečně otočí i tolik potřebné sportovní štěstí," uzavírá před utkáním Dominik Feštr.