V sobotu 22.9. se muži "C" zúčastnili tzv. na" vyzkoušenou" 2.ligového turnaje ve Strakonicích. Odjížděli jsme jen s 9 hráči, když kvůli zranění chyběli Marek Kozel, Dominik Šmíd a z pracovních důvodů Petr Suchan. Náš celek sehrál 2 zápasy.

První zápas proti vítězi turnaje ČUZ Praha. Naše první zkušenost, z vyšší soutěží jsme absolvovali dle předpokladů, rozpačitě. První čtvrtinu jsme díky velice slušné obraně drželi s favoritem krok, 10:10. Ve druhé čtvrtině jsme naprosto odpadli především na doskoku. Soupeř si často doskočil i 3x za útok neúspěšnou střelu a jen takovéto štěstíčko nás drželo na přijatelném rozdílu, v poločase -13 bodů. Po poločase soupeř zpřesnil obranu, vytáhl obranu, často aplikoval zónový pres a naše hra se naprosto rozpadla. Zápas jsme nakonec prohráli vysokým rozdílem, ale nikdo nic neodevzdal, což je takovéto pomyslné světlo na konci tunelu. Ve druhém zápase jsme vyzvali Žižkov Praha. První polovina byla naprosto vyrovnaná. V poločase jsme ještě vedli o 4 body. Jenže po poločase nás vlastní chyby a neukázněnost v zakončení, kdy jsme volili velice špatné střely + tragický návrat do obrany nás stálo lepší výsledek. Prohráli jsme 63:82. Hráče částečně omlouvá to, že jsme oba zápasy sehráli ihned po sobě, takže fyzické síly zkrátka již nebyli. Nikdo z nás však účasti na turnaji nelituje. I když jsme prohráli, z toho jednou opravdu vysokým rozdílem tak jsme si jasně ukázali kde nás tlačí bota a kdo ví. Když na tom zapracujeme tak třeba, jednou, si to naše "céčko" 2.ligu zahraje.