Na domácí palubovce jsme o tomto víkendu přivítali Tábor a USK.

Zápasy jsme sehráli zcela rozdílným způsobem. Proti outsiderovi z Tábora byl náš přístup k utkání laxní, hráli jsme bez zájmu, čehož bojovný soupeř využíval. V neděli jsme sehráli dobré utkání a  zbývalo málo, abychom vybojovali vítězství.

V sobotu jsem před zápasem kladl hráčům na srdce, že si po výsledkových zaváháních nemůžeme dovolit utkání jakkoliv podcenit a přístup musí být stoprocentní. Bohužel ne u všech tato slova dopadla na úrodnou půdu. Na útočné polovině nám chyběl pohyb a dravost, z čehož pramenily chyby, které Tábor využíval. Když jsme k tomu ještě přidali absenci obraného doskoku a malou snahu na obranné polovině, nelze se divit, že jsme v poločasové přestávce dokonce prohrávali. Zápas byl ideální pro hráče, kteří nedostávají tolik minut, mohli prokázat hlad po minutách, bojovností a dobrou obranou trenéra přesvědčit, že neprávem sedí na lavičce. Bohužel se tak nestalo a i když klukům nelze upřít snaha, ztráty a nedůraz v obraně vnášely do naší hry ještě větší nervozitu. Takto utkání dospělo až do vyrovnané koncovky, kde jsme prokázali přece jen větší zkušenost. Celkově jsme však utkání odehráli katastrofálně a úplně zbytečně se strachovali o vítězství. Tábor si za větší snahu asi zasloužil vyhrát, jeho nedělní porážka v Chomutově o 50 bodů však svědčí o jeho aktuální síle a našemu přístupu k utkání.

Neděle jsem se po sobotní blamáži velmi obával, zopakování sobotního výkonu by totiž znamenalo debakl v náš neprospěch. Snad porada před utkáním a vědomí o síle soupeře však kluky vyprovokovalo k úplně jinému přístupu a v první desetiminutovce jsme dominovali, velká škoda úseku mezi 8. - 9. minutou, který jsme prohráli 10-0, náš náskok při vstupu do druhé čtvrtiny mohl být více než 4 body. Ve druhé čtvrtině došel některým našim hráčům dech a po nutném prostřídání sestavy byl o něco lepší soupeř, proto jsme v poločase prohrávali 34:39. Náš výkon v druhém poločase se opět zvedl a Kozákova trojka ve 27. minutě opět znamenala naše vedení (48:45), bohužel poslední dvě minuty třetí čtvrtiny se nám nepovedli, soupeř strhl opět vedení na svou stranu. Trojka Císaře v posledním útoku alespoň snížila na 58:56 po 30 minutách. Ve čtvrté čtvrtině se rozhořel boj naplno, bohužel jsme v klíčových fázích zápasu nedokázali ubránit, či zastavit útok hostů. V posledních vteřinách zápasu trojka Blažka vyskočila z obroučky, tak se z vítězství radovali hosté.

Na nedělním zápase však lze stavět, a pokud se zlepší přístup některých hráčů k tréninku a k zápasům, kde jsme favority, půjde jistě náš výkon nahoru. Za 14 dní doma budeme hostit Litoměřice, což by mohl být opět zajímavý zápas.