Do prvního utkání jsme nastoupili bez J. Kovandy, naopak z Brna nám přijeli pomoct V. Honomichl a M. Bašta. I když to byl souboj mezi 4. a 5. týmem tabulky, po základní části, tak jsme zvítězili jednoznačně.

Hned v úvodní čtvrtině jsme ukázali naší sílu a vytvořili jsme si dvouciferné vedení 20:9. Soupeř poté změnil styl obrany, čímž nás na chvíli zastavil, ale své vedení jsme si pohlídali i do konce prvního poločasu. Ve třetím dějství se soupeř přiblížil na pouhé 3 body a nám začalo zatékat do bot. Naštěstí jsme našli odpověď na tento nápor a včas jsme zakročili, opět jsme si vytvořili dostatečné vedení, které ještě po úspěšných šestkách V. Honomichla vzrostlo na 16 bodů. Do poslední periody jsme vstupovali za stavu 48:33. Sokol ještě zkusil změnit obrany, tím nás donutil k několika ztrátám, což znamenalo snížení našeho vedení na 8 bodů. V té chvíli se ale z trojky prosadil nejprve K. Říha, hned po té ho následoval M. Bašta a další útok na to P. Bauer zaznamenal koš s faulem, po útočném doskoku. Tento úsek jsme vyhráli 9:2 a bylo rozhodnuto. V sérii vedeme 1:0 a další zápas se hraje již tuto středu 12.3.2014 od 18:30 opět na stejném místě, tedy v hale Lokomotivy.

Budeme rádi, když nás přijdete povzbudit.

BK Lokomotiva Plzeň - Sokol Pražský 74:58 (20:9, 30:20, 48:33)

Nejlepší střelci: V. Honomichl 19, K. Říha 15, M. Bašta 11, P. Bauer 9, F. Marian 8

Hráč utkání: V. Honomichl 19 bodů, 8 získaných faulů a 6 doskoků - užitečnost 25