Po úvodním utkání semifinále play off, které jsme prohráli o 24 bodů, jsme v úterý sehráli odvetu, znovu na palubovce soupeře.
I když jsme byli v silnější sestavě, opět se nám nepodařilo ofenzivně laděný tým Hradce Králové zastavit. Oproti minulému zápasu jsme to byli my, kdo začal utkání aktivněji a již po několika minutách jsme se ujali vedení 9:2. Po té však soupeř zařadil na vyšší rychlostní stupeň a do konce čtvrtiny ještě stihl otočit na 32:23. Bohužel jsme nebyli schopni soupeře zastavit v obraně, a tak jeho vedení narůstalo. V poločase jsme prohrávali už 59:33. Pokud jsme chtěli pomýšlet alespoň na snížení rozdílu ve skóre, tak jsme museli zlepšit obranu. To se nám ale nepodařilo a soupeř dál vesele skóroval. Soupeř si tak nakonec dokráčel pro pohodovou výhru a ujal se vedení 2:0 na vyhrané zápasy. Nyní se přesouvá série do Plzně, kde se pokusíme předvést mnohem lepší výkon a prodloužit sérii na další zápas, jelikož v případě prohry pro nás soutěž končí. Zápas se hraje již dnes (pátek 4. 4.2014 od 19:30) na 28. základní škole.

Sokol H. Králové 2 - BK Lokomotiva Plzeň 102:70 (32:23, 59:33, 84:53)

Nejlepší střelci: J. Kovanda, M. Bašta a V. Honomichl po 12, K. Říha 9, J. Suchý 8

Hráč utkání: J. Kovanda 12 bodů, 8 doskoků a 2 bloky - užitečnost 15