Hráči Lokomotivy nastoupili ke svému třetímu domácímu zápasu v řadě. Tentokrát museli čelit týmu z Trutnova, za který nastupují někteří hráči Děčína a také bývalý hráč Plzně, Jakub Velenský. Bylo se tedy na co těšit.

Po posledním duelu, kdy Lokomotiva prohrála v domácím utkání proti Litoměřicím, měla co napravovat. Tentokrát až na L. Pecku nastoupili domácí v plné síle, poprvé v letošní sezóně se na palubovce ukázal Karel Aušprunk, který si v dresu Plzně zahrál naposledy v prosinci minulého roku, po té nastalo zranění a dlouhá léčba.

Hudba z filmu Rocky, která hrála v hale před zápasem, pravděpodobně dobře naladila domácí hráče, kteří do utkání vstoupili velice aktivně a hned po první čtvrtině vedli rozdílem 11 bodů. V zápase byla klíčová větší rotace hráčů, mohlo se tedy hrát ve vysokém tempu a to přinášelo kýžené ovoce. Když se nehrálo rychle dopředu, tak se tým mohl spolehnout především na podkošovou sílu, kde dominovali K. Aušprunk s J. Kovandou.

Soupeři se nedařilo z delší vzdálenosti, a tak za poločas zaznamenal pouhých 29 bodů. Za to našim borcům se dařilo podstatně lépe a o poločase se mohli radovat z vedení 51:29. V druhém poločase dostali příležitost všichni hráči a zápas se dohrál v klidné atmosféře až do závěrečného hvizdu. Žádné drama se tedy už nekonalo a domácí Lokomotiva si tak připsala svojí druhou výhru v letošní sezóně.

BK Lokomotiva Plzeň - Kara Trutnov 80:59 (22:11, 51:29, 65:37)

Nejlepší střelci: K. Aušprunk 21, V. Honomichl 14, J. Kovanda 10 (10 doskoků)

Hráč utkání: K. Aušprunk 21 bodů a 7 doskoků - užitečnost 28