Hráči kategorie do 17 let se konečně dočkali. Po dlouhé přípravě je konečně čekaly první extraligové zápasy. V sobotu sice nestačili na tým z Ostravy, v neděli si ale vše vynahradili a tým z Nového Jičína porazili rozdílem 42 bodů!

Komentář hlavního trenéra S. Mariana:

V sobotu jsme velmi dobře vstoupili do zápasu a úvodních 7 minut soupeře z Ostravy přehrávali. Ke konci čtvrtiny jsme vytvořili několik chyb, které soupeř využil a dostal se do těsného vedení. Od druhé čtvrtiny Ostrava zvýšila agresivitu a rychlost a po sérii 11-0 nám bodově odskočila. Naše družstvo díky bojovnosti dokázalo do poločasu rozdíl ve skóre snížit alespoň na 6 bodů - 27:33.

Bohužel po poločasové přestávce se obraz hry příliš nezměnil, Ostrava velmi dobře bránila Kozáka a ostatní hráči se jen velmi těžko prosazovali. Vytvářeli jsme "školácké" chyby, čehož velmi dobře hrající soupeř využíval k navyšování rozdílu ve skóre. Poslední čtvrtina se již jen dohrávala a musím uznat, že soupeř byl lepším a zkušenějším týmem a zaslouženě zvítězil.

K nedělnímu utkání jsme nastupovali s velkým odhodláním a touhou po vítězství. První čtvrtinu provázela oboustranná nervozita plná nepřesností, ale naše družstvo po deseti minutách přeci jen vedlo 23:14. Zlom nastal v 16 minutě, kdy jsme vytvořili na soupeře velký tlak a po chybách Nového Jičína dosáhli několik jednoduchých košů. V poločase jsme vedli již rozdílem 20 bodů a naše hra se mohla již zklidnit. I ve třetí čtvrtině jsme díky bojovnému výkonu navyšovali rozdíl ve skóre, a protože soupeř již nekladl žádný odpor, mohli dostat příležitost nasbírat zkušenosti i méně vytěžovaní hráči.

Vítězství je pro nás povzbuzením do dalších bojů, i v neděli jsme však vykazovali velké množství nepřesností na obou polovinách, máme před sebou hodně práce.

BK Lokomotiva Plzeň - BCM Slez. Ostrava 54:72 (16:17, 27:33, 34:50)

Nejlepší střelci: M. Kozák 13, O. Výcha 12, J. Král 10

BK Lokomotiva Plzeň -  BC Nový Jičín 94:52 (23:14, 44:24, 74:37)

Nejlepší střelci:  M. Kozák 26, O. Výcha 13, T. Morávek 12, T. Janda 11