Ve středu se u nás v Městské sportovní hale na Slovanech odehrálo přátelské mezinárodní utkání. Někteří hráči kategorií U15 a U17 tak měli příležitost konfrontace proti týmu z Německa, konkrétně proti družstvu Science city Jena, které hraje mládežnickou Bundesligovou soutěž.

Jena, město celosvětově proslavené výrobou skla, vážila dlouhou cestu k nám do Plzně, aby zde odehrála přátelské utkání proti našim borcům. Ve středu bylo tedy vše připraveno k zahájení zápasu, v trošku netradičním čase 17:45.

Už během prvního dějství jsme si vybudovali mírné vedení, soupeř se sice snažil o celoplošnou obranu, to našim hráčům až na výjimky ale nedělalo příliš velké problémy. Do poločasu tak stihla Lokomotiva nastřádat deseti bodové vedení. První poločas prezentoval velice povedené herní situace na obou stranách hřiště, k vidění byl vidět často rychlý protiútok nebo precizně odehraná postupná hra.

Do druhého poločasu jakoby vstoupil zcela jiný soupeř. Domácí využili několika chyb soupeře a bodový rozdíl se začal navyšovat. Chvílema to vypadalo, jakoby soupeř, který odehrál velice kvalitní první poločas, odešel hlavně psychicky. Hostům se přestalo dařit a naši borci toho výborně využili.

Poslední desetiminutovka se hrála i přes vysoký rozdíl stále ve vysokém tempu, hráči posilnění značným sebevědomím chtěli ukázat své kvality a tak makali až do závěrečných vteřin. Odměnou jim tak byla vysoká výhra o 41 bodů!!

BK Lokomotiva Plzeň - Science city Jena 93:52